Mieszkańcy Olsztyna obudzą wiosnę poetycko

2023-03-18 09:00:00(ost. akt: 2023-03-17 15:38:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, twórczyni wizualna, poetka. A zatem z kim jak nie z Moniką Stępień obudzić wiosnę? We wtorek (21 marca) z okazji Światowego Dnia Poezji to właśnie ona będzie gościnią Galerii Jednego Wiersza.
Po wielu miesiącach zimowego marazmu w Galerii Jednego Wiersza przy ul. Rodziewiczówny na nowo narodzi się słowo. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca, swoją twórczością z mieszkańcami Olsztyna podzieli się Monika Stępień.

— W Galerii zaprezentujemy przedpremierowy fragment poematu „Łuszczyca (55 zdań elektropoematu o autarchii człowieka, który mieszka we mnie)” w graficznej interpretacji Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk — mówi Katarzyna Masiewicz, kierowniczka Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej — Po odsłonięciu nowej ekspozycji zapraszamy na spotkanie z artystką, które odbędzie się w Pracowni Literackiej.

Kim jest Monika Stępień?

Monika Stępień to kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, poetka, twórczyni wizualna. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna, laureatka Nagrody Prezydenta „Talent Roku Olsztyna 2021” za całokształt działalności na rzecz kultury.

Swoje malarstwo i filmy krótkometrażowe prezentowała m.in. w Wherenowhere ART GALLERY w Brukseli. Współzałożycielka czasopism literacko-kulturalnych, graficzka i współredaktorka; zwyciężczyni konkursów literackich, publikowała w wielu pismach literackich. Organizatorka spotkań, konferencji, pracowni, slamów, festiwali i wydarzeń literackich i kulturalnych. Autorka m.in. książki poetyckiej „Neuroteorie” (2016).

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 17:00 w Pracowni Literackiej, ul. Rodziewiczówny 3. Wstęp wolny!