Remont boiska na Dajtkach w Olsztynie będzie tańszy niż przypuszczano. Co gmina Olsztyn zrobi z nadwyżką pieniędzy?

2023-03-17 17:30:53(ost. akt: 2023-03-17 15:18:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Gmina Olsztyn rozstrzygnęła przetarg na remont boiska przy SP18 na olsztyńskich Dajtkach. Okazuje się, że inwestycja będzie znacznie tańsza, niż pierwotnie przypuszczano.
Boisko przy SP18 to jedyne pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Olsztynie. Zgodnie z przepisami zawartymi w Podręczniku Licencyjnym dla klubów z IV i niższych lig mogą się na nim odbywać rozgrywki piłkarskie. Niestety, z uwagi na zły stan techniczny (liczne ubytki, nierówna murawa, pęknięcia) w 2018 roku Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej uznał, ze obiekt nie spełnia wymogów i zabronił rozgrywania tam oficjalnych meczów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Ta historia ma jednak szczęśliwy finał. Gmina Olsztyn nie zapomniała o sportowcach i jako jeden z projektów do funduszu inwestycji strategicznych zgłosiła właśnie boisko przy SP18. Projekt został zaakceptowany a gmina dostanie 5 mln zł na przywrócenie boisku dawnej świetności.

— Zależy nam na tym by nasi piłkarze mogli trenować w godnych warunkach i dlatego zmierzamy m.in. wymienić sztuczną trawę, wykonać nowe trybuny, toalety i podwyższyć ogrodzenie — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — Ale nie zapominamy także o innych dyscyplinach – w projekcie jest też przebudowa nawierzchni poliuretanowej na boisku do koszykówki, korcie tenisowym i bieżni — dodaje prezydent.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wykonawca remontu został wybrany


Przetarg obejmował wykonanie robót mających na celu dostosowanie istniejącego boiska do wymogów zawartych w podręczniku licencyjnym dla klubów IV ligi i niższych klas, w celu rozgrywania meczów w ramach prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Konkurs wygrała olsztyńska firma, która swoją pracę wyceniła na 3,4 mln zł. Konkurencyjne przedsiębiorstwo oferowało swoje usługi za 4 mln zł.

Przypomnijmy, że gmina Olsztyn z programu inwestycji strategicznych otrzymała dotację w wysokości 5 mln zł. Obecnie nie wiadomo, czy nadwyżkę trzeba będzie zwrócić. Być może w tracie realizacji inwestycji okaże się, że gmina musi dopłacić pewną kwotę. Wtedy dodatkowe pieniądze mogą się przydać.

Remont obiektu rozpocznie się wraz z początkiem kwietnia i potrwa do końca sierpnia.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak