Rozpoznajesz tego mężczyznę? Może posiadać ważne informacje o pożarze domków letniskowych w m. Słupy

2023-03-16 18:01:40(ost. akt: 2023-03-16 15:32:38)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci publikują wizerunek mężczyzny, który może przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności pożaru domków letniskowych. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji mężczyzny widocznego na filmie lub, które posiadają istotne informacje dotyczącego samego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Dywit.
Po koniec lutego (23.02.2023) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o pożarze trzech domków letniskowych w gminie Dywity. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Ponadto został powołany biegły z zakresu pożarnictwa, aby wyjaśnić przyczyny tego pożaru. Policjanci nie wykluczają, że do zdarzenia mogły przyczynić się osoby trzecie.

W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringów. Na jednym z nich został zarejestrowany wizerunek mężczyzny, który może przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Dywitach. W dalszym ciągu zwracamy się również z apelem do wszystkich osób, które mogły być świadkami pożaru domków letniskowych w m. Słupy lub posiadają istotne informacje z nim związane, o kontakt pod nr tel.: 47 731 15 64, 47 731 15 61, 47 731 43 24 lub drogą mailową: posterunek.dywity@olsztyn.ol.policja.gov.pl