Policjanci z Elbląga przejęli narkotyki warte ok. 800 tys. zł

2023-03-17 08:15:00(ost. akt: 2023-03-16 15:36:37)

Autor zdjęcia: KPP Elbląg

W samochodzie zatrzymanym do kontroli w Elblągu ukryte były narkotyki z przemytu o czarnorynkowej wartości około 800 tys. zł - poinformowała w środę policja. Właściciel pojazdu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Jak podała policja, auto należące do 44-letniego mężczyzny zostało zatrzymane do kontroli przy ul. Lubranieckiej w Elblągu. W mercedesie Vito podczas przeszukania funkcjonariusze kryminalni znaleźli foliowe woreczki z suszem roślinnym i zbryloną substancją oraz tabletki.

— Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to marihuana, haszysz, amfetamina oraz extasy. Łącznie było to ponad 18,5 kilograma środków odurzających i ponad tysiąc tabletek extasy — przekazał nadkom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Kierowcy pojazdu przedstawiono zarzut tzw. wewnątrzwspólnotowego przemytu narkotyków i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Jak ustalili policjanci nielegalny towar pochodził z jednego z krajów UE, skąd został przywieziony do Polski. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy dla osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od trzech lat więzienia.(PAP) autor: Marcin Boguszewski