Kto będzie zarządzał Uranią? Władze Olsztyna chcą powołać spółkę

2023-03-15 20:16:08(ost. akt: 2023-03-15 15:49:26)
Przebudowa Uranii jest wykonana w ok. 60 procentach

Przebudowa Uranii jest wykonana w ok. 60 procentach

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Budowa olsztyńskiej gali widowiskowo-sportowej Urania jest już na ostatniej prostej. Oprócz oczywistych zmian w samym obiekcie wynikających z remontu miasto planuje również mniej widoczne, ale nie mniej istotne roszady w systemie zarządzania budynkiem. Co to oznacza?
Do tej pory halą Urania zarządzał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, czyli miejska spółka podległa prezydentowi. Długo wyczekiwany remont, jak to zwykle bywa, rozwiązał wiele kwestii, ale także wygenerował nowe problemy, z którymi władze miasta muszą się zmierzyć. Jednym z nich jest zarządzenie obiektem, który z uwagi na swoją wielkość i wielozadaniowość będzie znacznie trudniejsze od tego, co OSiR robił do tej pory. Przypomnijmy, że oprócz głównej hali, która pomieści ponad 4 tysiące widzów, w obiekcie znajdzie się sala treningowo-rozgrzewkowa, sala do podnoszenia ciężarów i treningów judo czy zewnętrzne lodowisko. Miasto miało jednak plan, jak tym zarządzać.

Urania drugim Spodkiem?


Władze Olsztyna po przeanalizowaniu zakresów obowiązków, jakie czekają na nowego ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3109000 16 mar 2023 10:09

    Po co tworzyć kolejną miejską "czapkę"? Do brania kasy? Taniej i prościej zatrudnić dyrektora/menadżera do zarządzania Uranią rozliczanego przez Prezydenta Miasta!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz