Enej po raz kolejny rozgrzeje kortowiadową publiczność!

2023-03-14 18:15:20(ost. akt: 2023-03-14 18:25:49)   Artykuł sponsorowany
Tradycyjnie w kolejne wtorkowe południe organizatorzy Kortowiady podzielili się nowymi informacjami na temat artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej podczas 62. edycji olsztyńskich juwenaliów. Dziś do tego grona dołączył Enej!
To polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku przez Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela, Łukasza Kojrysa. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa stanowi różnorodną kulturowo mieszankę, co wynika z pochodzenia członków zespołu – bracia Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a reszta zespołu to Polacy. Zespół jest mocno związany z Kortowiadą – to twórcy hymnu olsztyńskich juwenaliów. Z całą pewnością także i tym razem wykonają ten wyjątkowy utwór, co wywoła w uczestnikach wielki entuzjazm. Warto tam być!

Olsztyńskie juwenalia 2023 odbędą się w dniach 24-27 maja. Potwierdzono już obecność 13 z 15 zespołów i wykonawców, którzy zagrają na Plaży Kortowskiej, wśród nich znaleźli się: Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet, Igo, Błażej Król, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, Julia Rocka, Mrozu oraz Enej. Motywem przewodnim tegorocznej Kortowiady, w nawiązaniu do Roku Mikołaja Kopernika, jest kosmos. Wiele wydarzeń oraz innych form aktywności będzie więc miało nieziemski charakter.

W sprzedaży jest obecnie II pula biletów, w ramach której dostępne są wyłącznie karnety. Zainteresowani zakupem znajdą je na oficjalnej stronie internetowej organizatora, pod adresem: www.bilety.kortowiada.pl

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.