Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023

2023-03-11 20:00:00(ost. akt: 2023-03-10 14:18:54)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W Święto Kobiet 8 marca wspaniałe, nieprzeciętnie i utalentowane panie stanęły w świetle reflektorów podczas Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023. Tym razem była to jubileuszowa, 25 Gala.
Zgodnie z tradycją, spośród zgłaszanych przez różne gremia kandydatek, wybrana została złota dziesiątka pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę. Oto tegoroczna Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023, która została uhonorowana na Gali:

1. Krystyna Abramczyk Puzio – amatorka, rekordzistka w podnoszeniu ciężarów;
2. Anna Bałdyga – twórczyni ludowa z Mazuchówki gm. Wydminy;
3. Magdalena Brążkiewicz - Kierownik GOPS w Lubominie, Sekretarz Stowarzyszenia Działaczy Pomocy Społecznej „Wszyscy Razem”;
4. Mirosława Duńczyk – założycielka i dyrektor placówek rehabilitacyjno-edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych w Szczytnie i usług pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej dla dorosłych AURA;
5. Magdalena Fuk - Prezeska Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich;
6. Wanda Fuks - jedyna modystka w Olsztynie;
7. Kamila Guzewicz - animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzonym przez Stowarzyszenie Adelfi;
8. Anna Kamińska – założycielka Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt "Jelonki" w Nowym Monasterzysku pod Elblągiem;
9. Renata Marks-Bielska - prof. dr hab. UWM w Olsztynie, Wydział Nauk Ekonomicznych;
10. Beata Sokołowska - pierwsza kobieta burmistrz w historii gminy Biała Piska.

Fot. materiały prasowe

Podczas tegorocznej Gali Justynie Kamińskiej, prezesce firmy Green Miles powstałej w olsztyńskim Parku Technologicznym, wręczono statuetkę "Kobiety Przedsiębiorczej". Jej firma działa w sektorze automatyki i robotyki przemysłowej, stanowiąc jeden z elementów inteligentnej fabryki.

W części artystycznej wystąpili rozśpiewani młodzi wykonawcy z Mrągowa, Biskupca i Kętrzyna STUDIA WOKALNEGO SUKCES pod kierownictwem Agaty Dowhań.

Odbyły się pokazy mody - uznanej w Polsce projektantki mody folk Anety Larysy Knap oraz PLICHA - projektanta z Krakowa. W gali wzięła udział Ilona Kanclerz, pochodząca z Katowic twórczyni pokazów mody na Galach Kobiet Sukcesu,

25-lecie inicjatywy honorowania wybitnych pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca to była okazja do wspomnień i podsumowań.

W uroczystości wziął udział Krzysztof Hołowczyc, który uczestniczył w pierwszej Gali w 1999 r. wręczając nagrodę laureatce, otrzymał też nieco później statuetkę „Duża Buźka” (od pań dla mężczyzny, którego podziwiają kobiety) przyznawaną podczas wielu edycji Gali Kobiet Sukcesu.

Fot. materiały prasowe

Inicjatorką i organizatorką tych wydarzeń jest nieprzerwanie od 25 lat Ewa Domaradzka-Ziarek - dziennikarka, prezeska Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”.

Tegoroczną imprezę honorowym patronatem objął Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gala odbyła się w Olsztynie w Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im Anny Wasilewskiej.