Trudne warunki na drogach. Na trasie Nikielkowo - Łęgajny kierowca wjechał do rowu

2023-03-10 07:59:06(ost. akt: 2023-03-10 08:12:28)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Na drogi krajowe i wojewódzkie w woj. warmińsko-mazurskim wyjechało ponad 80 pługów i pługopiaskarek. Kierowcy powinni być ostrożni, bowiem drogi miejscami są bardzo śliskie. Przekonał się o tym 73-letni kierowca, który na trasie Nikielkowo - Łęgajny na łuku drogi wjechał do rowu.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano (10 marca) na trasie Nikielkowo - Łęgajny. Warunki na drogach nie są sprzyjające, IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami.

— Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 73-letni kierujący peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu — informuje oficer prasowy Andrzej Jurkun.

Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Ze względu na trudne warunki na drogach, policjanci apelują o ostrożność za kierownicą, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Dyżurni służb drogowych poinformowali, że w piątek rano na drogach krajowych pracuje 51 jednostek sprzętu do odśnieżania i posypywania dróg, na drogach wojewódzkich - 30 jednostek.

Wszystkie drogi są przejezdne, ale ponieważ cały czas pada śnieg, nawet odśnieżone odcinki miejscami mogą być śliskie.

Śnieg sypie w całym regionie - opady przemieszczają się od zachodu na wschód. Pada m.in. w Olsztynie, Elblągu, Nidzicy czy Kętrzynie.

Na Warmii i mazurach temperatura spadła poniżej zera, w Nidzicy czy Giżycku odnotowano minus 3 st. C. Zamarzły mokre chodniki i osiedlowe drogi - one także są śliskie.

GO/PAP