Kard. Dziwisz: Nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości

2023-03-10 07:24:31(ost. akt: 2023-03-10 07:28:03)
Kard. Stanisław Dziwisz

Kard. Stanisław Dziwisz

Autor zdjęcia: Fratria

Nie wolno nam milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów – napisał kard. Stanisław Dziwisz w oświadczeniu dotyczącym papieża Jana Pawła II.
Oświadczenie kard. Stanisława Dziwisza zostało opublikowane na stronie Archidiecezji Krakowskiej, a były osobisty sekretarz Jana Pawła II odczytał je podczas liturgii stacyjnej w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie.

"Nie mogę milczeć wobec ataków na Jana Pawła II, które w ostatnich dniach dokonują się na oczach opinii publicznej. Z bólem muszę powiedzieć, że przybierają one na sile, zmierzając do podeptania pamięci o wszystkim, co Świętemu Papieżowi zawdzięcza Polska, i do zniszczenia jego dziedzictwa" - podkreślił kard. Dziwisz.

Metropolita senior krakowski zapytał w oświadczeniu: "komu na tym zależy i kto pod przykrywką dążenia do prawdy i obrony bezbronnych manipuluje faktami, wprowadza konflikty do naszego społeczeństwa, pogłębia podziały i zdezorientowanie wielu ludzi, którzy nie rozumieją, do czego ma doprowadzić szarganie dobrego imienia świętego Jana Pawła II?".

"Świat patrzy dziś na nasz naród ze zdumieniem, zszokowany tym, w jaki sposób spełniają się nad Wisłą słowa Ewangelii: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie" - zaznaczył kard. Dziwisz.

"Chcę powiedzieć dziś z całą mocą: niszczenie zbiorowej pamięci prowadzi do samounicestwienia narodu, do odebrania jego tożsamości, od wieków budowanej na wartościach Ewangelii" - wskazał b. sekretarz papieża, który zaapelował do "wszystkich ludzi dobrej woli": "Nie wolno nam milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów. Przyszedł dla nas czas próby. To czas sprawdzianu, czy jesteśmy wierni dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II swoim nauczeniem i posługą, cierpieniem i modlitwą".

"Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej ojczyźnie" - podkreślił kard. Dziwisz.

Źródło: PAP

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108895 10 mar 2023 22:06

    Materiał telewizji TVN, w którym pomija się dokumenty znajdujące się w IPN i potwierdzające potępienie i suspendowanie ks. Lorenca przez JPII był zrobiony pod z góry założoną tezę. Tacy dziennikarze to zwykli propagandziści a taka telewizja powinna stracić koncesję, bo działa jak Russia Today. A swoją drogą zadziwia strachliwe milczenie w tej sprawie dwóch osób: Tuska, który swego czasu określał JPII jako największego Polaka Wałęsy, który przecież spotykał się nawet z JPII

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3108866 10 mar 2023 08:07

    Nie wolno patrzeć z obojętnością na pedofilię.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz