Finał Ogólnopolskich Zawodów Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów w Olsztynie

2023-03-09 13:22:10(ost. akt: 2023-03-09 13:24:06)

Autor zdjęcia: pixabay

W tę sobotę 11 marca 2023 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie odbędzie się finał Ogólnopolskich Zawodów Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów. Tegoroczna edycja zawodów jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, które zrzesza studentów weterynarii z całego kraju.
14 zespołów, czyli 56 uczestników, którym udało się dostać do etapu finałowego, w sobotę spotka się z kolejnymi wyzwaniami. Każda drużyna dostanie 3 przypadki kliniczne, na których rozwiązanie będą mieli po 20 minut. Oceniane będą prawidłowe podejście do pacjenta, praca zespołowa, prawidłowe podanie i podaż leków, przeprowadzanie zabiegów na fantomach - innymi słowy wszystko to, co weterynarz musi mieć opanowane, szczególnie w nagłych wypadkach.

Celem zawodów jest stworzenie studentom weterynarii okazji do zdobycia wiedzy i
przetestowania swoich umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej. Wszak to od nich w przyszłości zależeć będą życia czworonożnych pacjentów w nagłych sytuacjach.

Zdrowie naszych zwierzęcych przyjaciół nie leży jednak tylko w rękach lekarzy weterynarii. Przede wszystkim spoczywa ono na barkach właścicieli. Pamiętajmy o tym i edukujmy się, aby móc zapewnić swoim pupilom jak najlepsze zdrowie oraz jak najdłuższe życie.