Nowa odsłona Akademii Deskorolki

2023-03-08 15:41:35(ost. akt: 2023-03-08 16:08:42)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Coraz dłuższe, cieplejsze, coraz bardziej słoneczne dni oznaczają, że wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona deskorolkowego sezonu. Właśnie ruszyły zapisy do Akademii Deskorolki OSiR Olsztyn.
Skejterskie środowisko ze stolicy Warmii i Mazur jest liczne i bardzo prężne. Wystarczy odwiedzić obiekty, na których można spotkać wielbicieli deskorolki, rolek czy BMX-ów.

Zimowe miesiące młodzi adepci Akademii Deskorolki spędzili w... podziemnym parkingu Aquasfery. To właśnie tam kolejny raz powstał tymczasowy, kryty skatepark, dzięki któremu dzieci i młodzież mogła uczyć się podstaw jazdy na deskorolce, gdy na zewnątrz warunki nie były zbyt sprzyjające do uprawiania tej dyscypliny sportu.

- Zajęcia na krytym i tymczasowym parku w Aquasferze okazały się strzałem w dziesiątkę - mówi Piotr Bauman z Akademii Deskorolki OSiR Olsztyn. - W tym roku powtórzyliśmy ten pomysł. Powiększyliśmy park o nową powierzchnię i nowe przeszkody dopasowane dla najmłodszych skaterów. Jest nas coraz więcej. W tym roku mieliśmy 40 uczestników i mamy nadzieje, że zdecydowana większość będzie kontynuowała zajęcia na skateparku CRS Ukiel.

Zbliża się właśnie czas, by rozpocząć zajęcia "pod chmurką". Już można zapisywać się na zajęcia, które będą realizowane w cieplejszych miesiącach - od kwietnia do października. Akademia otworzy swoje podwoje w skejtparku na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w poniedziałki, środy i piątki o 16:30. Każda grupa będzie miała godzinę zajęć w tygodniu.

- Podopiecznych dzielimy pod względem wieku i poziomu zaawansowania na trzy grupy - opowiada Piotr Bauman. - Przede wszystkim stawiamy na bezpieczną naukę podstaw, nowe tricki, szybki progres i dobrą zabawę. Mamy do dyspozycji przepiękny nowy skatepark z wieloma przeszkodami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zajęcia grupowe są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają ci, którzy brali udział we wcześniejszych treningach. Można też zapisać się na odpłatne zajęcia indywidualne lub w parach.

Zapisy prowadzone są telefonicznie (503 823 025) lub e-mailowo (p.bauman@aquasfera.olsztyn.eu) od poniedziałku do piątku między 8:00 a 14:00. Szczegółowe informacje można znaleźć także na Facebookowym profilu Akademii Deskorolki OSiR Olsztyn.