Powrót zimy na Warmii i Mazurach: śnieg, lód i silny wiatr

2023-03-08 07:34:29(ost. akt: 2023-03-08 08:09:38)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Beata Zaborowska

W woj. warmińsko-mazurskim w nocy spadł śnieg, a że temperatura w wielu regionach spadła poniżej zera śliskie są drogi i chodniki. Meteorolodzy ostrzegają, że w północnych i wschodnich powiatach regionu może też silniej wiać - do 75 km na godz.
Jak poinformowali dyżurni służb drogowych w środę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne, ale pracują na nich pługopiaskarki - na drogach krajowych jest ich 30, na drogach wojewódzkich - 47. Drogi krajowe są w większości czarne i mokre, ale w okolicach Kowali Oleckich i Gołdapi na drodze nr 65 może występować lokalna śliskość.

W całym regionie temperatura spadła poniżej zera - najchłodniej, bo do - 5 było w okolicach Ostródy, w Nidzicy - 3. To sprawiło, że po wieczornych, miejscami intensywnych opadach deszczu ze śniegiem i śniegu śliskie są chodniki, czy drogi osiedlowe. W wielu miejscach, podobnie jak w Olsztynie, zrobiło się biało.

Służby meteorologiczne ostrzegają, że w północnych powiatach regionu może występować silny wiatr, który w porywach będzie osiągać 75 km na godz. Ostrzeżenie wydano dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, Elbląga i elbląskiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, oleckiego i węgorzewskiego. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 15.(PAP)