Nauka w innym wymiarze. Mobilne Laboratorium Przyszłości w Kruklankach

2023-03-30 10:00:00(ost. akt: 2023-03-29 18:05:43)

Autor zdjęcia: Paweł Grądzki

W środę, 29 marca uczniowie szkoły podstawowej w Kruklankach odkryli tajemnice mobilnego Laboratorium Przyszłości. Dowiedzieli się m.in., jak powstaje wydruk 3D, czym jest sztuczna inteligencja, do czego służą mikrokontrolery.
Mobilne Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjny, w ramach którego edukatorzy prowadzą zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności. Jedno z mobilnych laboratoriów trafiło do Kruklanek.

Fot. Paweł Grądzki

- Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju. Organizujemy lekcje pokazowe z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Opowiadamy czym charakteryzują się innowacje technologiczne, jak powstaje wydruk 3D, czym jest sztuczna inteligencja, do czego służą mikrokontrolery - informuje Paweł Grądzki, edukator Mobilnego Laboratorium Przyszłości, trener kompetencji cyfrowych, pasjonat nowych technologii i edukacji.

Fot. Paweł Grądzki

Jak się okazało w Kruklankach, lekcje mogą być inspirujące i pobudzające dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Uczniom spodobały się interaktywne, pełne zabawy lekcje.

Fot. Paweł Grądzki

- Dzięki wykorzystaniu potencjału Laboratorium Przyszłości można wspierać u uczniów rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii czy matematyczne są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów - dodaje Paweł Grądzki.
Renata Szczepanik