Czy jest szansa na zmianę decyzji w sprawie przebiegu północnej obwodnicy Olsztyna?

2023-03-04 09:57:46(ost. akt: 2023-03-03 23:12:30)
Nie będzie przebudowy drogi przez Las Miejski

Nie będzie przebudowy drogi przez Las Miejski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wygląda na to, że większe emocje budzi brak obwodnicy Dywit niż to, że drogowcy wybrali obwodnicę dla Olsztyna wbrew stanowisku radnych i prezydenta miasta. Ten ostatni chce jeszcze powalczyć o jej wschodni przebieg. Czy jest szansa na zmianę?
Drogowcy wybrali zachodni korytarz, którym pobiegnie północna obwodnica Olsztyna. Na razie w trzech wariantach. Jeden z nich ma zostać lekko skorygowany, by omijał tereny Olsztyna. Chodzi o ok. półtorakilometrowy odcinek drogi.

Wybór korytarza zachodniego nie jest na rękę Olsztynowi, który zabiegał o korytarz wschodni jako korzystniejszy z punktu widzenia interesów miasta. Bo obwodnica od wschodu dałaby możliwość skomunikowania terenów inwestycyjnych, które znajdują się na Tracku.

Jednak ani prezydent, ani olsztyńscy radni nie dopuszczali możliwości ingerencji przyszłej inwestycji w obszar Lasu Miejskiego. Ponadto prezydent oświadczył, że miasto nie ma możliwości sfinansowania budowy obwodnicy w swoich granicach administracyjnych, co wynika z przepisów. Czemu trudno zresztą się dziwić, skoro w zarekomendowanym przez projektantów ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3108755 4 mar 2023 11:12

    Jeśli rządzący chcą aby mieszkańcy Olsztyna byli zadowoleni to winni wybrać wariant wschodni niezależnie od wszystkich argumentów. Natomiast obwodnica Dywit tak w rzeczywistości jest niepotrzebna ani dla Olsztyna ani dla Dywit. Wystarczy ażeby w ul. Wojska Polskiego przebudować skrzyżowanie z ul. Sybiraków, wyremontować odcinek leśny(dwa pasma w każdą stronę są tu do ronda w Dywitach zbędne) i wyciąć wszystkie stare już drzewa w poboczu. Przez Dywity niech wójt planuje jak chce bo Dywity to nie Marszałkowska w Warszawie. Najwyżej można go wspomóc finansowo. Wielkie kosztowne objazdy są w obecnych czasach nie na miejscu. Już nawet za czasów komuny myślano bardziej realnie.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. grand #3108751 4 mar 2023 10:53

    A co na ten temat powie niejaki szydło z Dywit?

    odpowiedz na ten komentarz