Nowi policjanci wstąpili do służby na Warmii i Mazurach

2023-03-05 15:00:00(ost. akt: 2023-03-05 15:46:14)

Autor zdjęcia: KWP

Kolejna grupa zasiliła szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Służyć wiernie Narodowi ślubowało 34 funkcjonariuszy. Przed nimi kilkumiesięczne szkolenie, po którym wrócą do jednostek i rozpoczną swoją przygodę w policyjnym mundurze, by w jej trakcie pomagać i chronić mieszkańców i odwiedzających Warmię i Mazury.
W piątek (3 marca) w uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi 34 osoby (6 kobiet i 28 mężczyzn) wypowiedziały słowa policyjnej przysięgi.

W tej uroczystej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowym policjantom towarzyszyli bliscy i nowi przełożeni z nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie na czele oraz komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.

Po ślubowaniu, nowych policjantów czeka półroczne szkolenie podczas kursu w szkole Policji oraz kilkumiesięczna adaptacja do służby, po której wrócą do swoich macierzystych jednostek. Większość nowych policjantów służbę rozpocznie w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie (14). Pozostali zasilą komendy miejskie i powiatowe w Elblągu, Bartoszycach, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.

To drugie w 2023 roku przyjęcie i ślubowanie nowych funkcjonariuszy w garnizonie warmińsko-mazurskim. Aktualnie służbę w Policji na Warmii i Mazurach pełni 3427 funkcjonariuszy.