Wypadek na budowie w Piszu. Podczas zalewania betonem zawalił się strop i przygniótł mężczyznę

2023-03-03 13:51:05(ost. akt: 2023-03-03 13:59:34)

Autor zdjęcia: KP PSP Pisz

W Piszu doszło do wypadku na budowie w remontowanym Domu Kultury. Podczas zalewania betonem zwalił się strop i przygniótł mężczyznę. Na miejscu pracują służby ratunkowe.
Kilka minut po godzinie jedenastej w piątek (3 marca) na palcu budowy domu kultury w Piszu doszło do wypadku.

— Podczas zalewania stropu betonem zwaliła się konstrukcja szalunkowa i przygniotła pracownika. Do akcji ratowniczej zadysponowano zastępy pożarnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piszu oraz okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w sumie siedem zastępów — poinformował st. kpt. Grzegorz Różański.

Na miejscu wypadku strażacy na piętrze zastali zawaloną konstrukcję szalunkową stropu i zwały świeżego betonu, pod którymi znajdował się jeden z pracowników. Mężczyzna był przytomny, jednak nie mógł się wydostać spod zawalonej konstrukcji.

Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego i go ewakuowali na zewnątrz budynku. Mężczyzna z urazem kończyny dolnej został przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala.

Pomimo informacji od kierownika budowy, że nikt więcej w tym rejonie w momencie wypadku nie przebywał, strażacy podjęli decyzję o usunięciu zawaliska, po to, aby upewnić się, że nikt więcej nie został ranny. Na miejsce wypadku przyjechał dźwig, z którego pomocą sukcesywnie usuwane były elementy zawalonego stropu. Przyczyny wypadku ustala Policja.

Fot. KP PSP Pisz

Opracował: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: KP PSP Pisz