Kierowca ciężarówki nie zmieścił się pod wiaduktem na ul. Obiegowej w Olsztynie i zerwał rurę gazową. Cała ulica została zamknięta [ZDJĘCIA]

2023-03-02 11:39:12(ost. akt: 2023-03-02 14:40:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło dziś (czwartek 2 marca) na ul. Obiegowej w Olsztynie. Kierowca ciężarówki z rozłożonym dźwigiem hydraulicznym źle oszacował wysokość zestawu i zerwał rurę gazową biegnącą pod wiaduktem.
To już kolejny incydent z ekipami budowlanymi w roli głównej. Tym razem sprawcą okazał się 28-latek, który... nie złożył podnośnika i chciał przejechać pod wiaduktem.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-latek kierujący manem nie zabezpieczył dźwigu hydraulicznego znajdującego się z tyłu pojazdu przez co naruszył instalację gazową znajdującą się pod wiaduktem na ul. Mazowieckiego w Olsztynie — przekazuje nam mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Na miejscu pracują służby w tym pogotowie gazowe. Ulica pozostaje zamknięta do czasu usunięcia awarii. Policjanci wyznaczyli objazd przez ul. Żołnierską — dodaje mł. asp. Andrzej Jurkun.

Udało nam się ustalić, że mimo zerwania całej konstrukcji rura nie pękła. Pracownicy pogotowia gazowego muszą ponownie zabezpieczyć konstrukcję, która w każdej chwili może pęknąć. Utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrać nawet 2-3 godziny.

Aktualizacja 14:10


Naprawa instalacji gazowej przy wiadukcie nadal trwa. Usterka okazała się poważniejsza niż pierwotnie zakładano.


Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak