Szukasz najlepszego konta dla firmy? Sprawdź ranking kont firmowych!

2023-03-01 20:40:34(ost. akt: 2023-03-01 20:43:34)   Artykuł sponsorowany
Konto firmowe to niezwykle przydatne narzędzie, z którym prowadzenie własnego biznesu staje się o wiele prostsze. Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie funkcjonowania bez osobnego rachunku płatniczego dla firmy. Udogodnienia i funkcje takiego konta sprawiają, że rozliczenia z kontrahentami i klientami są o wiele prostsze.
Obecnie spora część banków posiada dedykowaną ofertę dla przedsiębiorców, dostosowaną do ich priorytetów i potrzeb. W dalszej części wpisu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta. Sprawdzimy również, dlaczego ranking kont firmowych może być najlepszym miejscem do znalezienia najlepszego rachunku dla działalności!

Dobre konto firmowe - jak je znaleźć?


Chcąc znaleźć najlepsze konto dla firmy, należy brać pod uwagę wiele czynników, a także to, że rynek nieustannie się zmienia. Banki cały czas konkurują ze sobą, oferując zainteresowanym coraz atrakcyjniejsze propozycje. Może okazać się, że w ciągu miesiąca pojawiła się inna, lepsza oferta. Jak być na bieżąco, aby nie przegapić szansy na najlepsze konto firmowe? Pomocne mogą okazać się gotowe zestawienia, jakie znaleźć można na portalach branżowych. Wchodząc na finhack.pl znajdziecie ranking kont firmowych, dzięki któremu wasze poszukiwania będą o wiele prostsze i bardziej skuteczne. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest brak wpływu na zdolność kredytową i całodobowa dostępność.

Na co zwracać uwagę, przeglądając ranking kont firmowych?


● możliwości konta - sprawdź, jakie dodatkowe funkcje posiada dany rachunek! Konta dla firm często pozwalają na utworzenie specjalnej lokaty, obsługę faktur przez internet i skorzystanie z księgowości elektronicznej. Takie opcje z pewnością mogą pomóc w prowadzeniu działalności.
● dodatkowe opłaty - jeżeli nie chcesz natknąć się na niespodziewane wydatki, to koniecznie zapoznaj się z cennikiem dotyczącym konta dla firmy. Może okazać się, że za przelewy lub wypłaty bankomatowe naliczana jest prowizja.
● opinie użytkowników - oceny innych przedsiębiorców, którzy korzystali na co dzień z danego konta, mogą okazać się niezwykle przydatne. Jeżeli poszukujesz cennych informacji, to zapoznaj się również z recenzjami na portalach branżowych.
● obsługa konta - wygodne konto to takie, do którego masz dostęp zawsze. Upewnij się, że wybrany rachunek dla firmy pozwala Ci na obsługę poprzez aplikację mobilną, dzięki czemu będziesz mógł zarządzać finansami z poziomu smartfona.

Czy można założyć konto firmowe przez internet?


Wybrałeś już interesującą Cię propozycję poprzez ranking kont firmowych? Istnieje duża szansa na to, że będziesz miał możliwość utworzenia konta bez wychodzenia z domu. Coraz więcej instytucji bankowych pozwala zainteresowanym założyć konto online. Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim brak konieczności dojazdu do placówki i stania w kolejkach, a także mniejszą ilość formalności i krótszy czas rozpatrywania wniosku. Większość procesów jest w takim przypadku zautomatyzowana, co oznacza że całość trwa naprawdę niedługo, i jeszcze tego samego dnia uzyskasz dostęp do swojego rachunku firmowego.

Ile kosztuje konto firmowe?


Zazwyczaj założenie i prowadzenie konta nie wiążą się z dodatkowymi opłatami. Prowizją mogą być jednak objęte przelewy, wypłaty i wpłaty gotówki, lub inne dodatkowe opcje powiązane z kontem, podobnie jak wyrobienie karty płatniczej. Czy to oznacza, że korzystanie z rachunku uszczupli budżet? Niekoniecznie. W dobie szerokiej oferty bankowej nietrudno znaleźć korzystną propozycję, szczególnie gdy ma się do wyboru udogodnienia takie jak ranking kont firmowych. Wystarczy wybrać najlepszą opcję, skorzystać z bezpośredniego linku i postępować zgodnie z wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, aby założyć atrakcyjne konto dla firmy!

Czy przez ranking kont firmowych znajdę konto za darmo?


Często spotykaną sytuacją są konta dla firm określane jako darmowe, które wymagają spełnienia określonych warunków. Przykładowo, przedsiębiorca może uniknąć dodatkowych opłat za przelewy i wypłaty, jeżeli w danym miesiącu wykona pewną ilość transakcji lub uzyska wystarczającą sumę wpływów na konto. Rzadko kiedy można natomiast spotkać bezwarunkowo darmowe konta firmowe. Zamiast tego można natknąć się na specjalne promocje, w ramach których prowadzenie rachunku na atrakcyjnych warunkach jest możliwe przez pewien czas, np. pierwsze 12 miesięcy.

Czy warto założyć konto dla firmy?


W niektórych przypadkach założenie konta firmowego jest obowiązkowe. Mowa o firmach, które rozliczają się na kwoty powyżej 15 000 złotych. Nawet gdy nie istnieje taka konieczność, to zdecydowanie warto założyć dedykowany rachunek płatniczy dla prowadzonej przez siebie działalności. W ten sposób o wiele łatwiej rozgraniczyć finanse prywatne od służbowych, co skutecznie zapobiega powstawaniu chaosu w rachunkach. Przedsiębiorca nic nie traci na założeniu konta firmowego, za to wiele zyskuje - w tym możliwość wglądu w historię transakcji, planowania przelewów czy też skorzystania z licznych udogodnień.

Konto dla firmy - główne zalety:


● założenie i prowadzenie konta nic nie kosztuje
● coraz częściej można założyć konto dla firmy przez internet
● ranking kont firmowych pozwala znaleźć najlepsze konto w kilka minut
● o wiele łatwiej zarządzać wydatkami i je planować, korzystając z osobnego rachunku
● dodatkowe funkcje, takie jak terminal płatniczy i księgowość online
● dostęp do konta z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu
● dedykowane opcje oszczędnościowe i lokaty
● możliwość wyrobienia karty, co pozwala na płatności zbliżeniowe