Zmarł mężczyzna poparzony w pożarze przyczepy kempingowej w Tynwałdzie

2023-03-01 11:43:01(ost. akt: 2023-03-01 11:44:57)

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

Zmarł mężczyzna ciężko poparzony we wtorkowym pożarze przyczepy kempingowej w Tynwałdzie koło Iławy. Prawdopodobną przyczyną tragedii mógł być wybuch butli z gazem.
— Poszkodowany mężczyzna w wieku 69 lat zmarł w szpitalu — przekazała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Mężczyzna trafił do iławskiego szpitala wskutek pożaru, do którego doszło we wtorek (28 lutego) rano. Poszkodowany opuścił płonącą przyczepę o własnych siłach. W chwili przyjazdu straży pożarnej leżał na zewnątrz. Przyczepa kompletnie spłonęła.

— Mężczyzna był przytomny, miał poparzenia drugiego i trzeciego stopnia całego ciała. Wewnątrz spalonej przyczepy ratownicy odnaleźli rozerwaną butlę z gazem — mówił rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

We wtorek policja przeprowadziła oględziny i zbierała dowody na miejscu zdarzenia. Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu butli z gazem. W śledztwie zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który pomoże jednoznacznie ustalić przyczyny i okoliczności tego pożaru.

Jak podała policja, zmarły był osobą bez stałego miejsca zamieszkania, która pomieszkiwała w przyczepie za przyzwoleniem właściciela.
(PAP) autor: Marcin Boguszewski