Czy miasto pomoże Soltare? Ratusz odpowiada w sprawie wsparcia olsztyńskich cheerleaderek, które chcą reprezentować nas na mistrzostwach świata w USA

2023-03-01 17:00:10(ost. akt: 2023-03-01 15:31:28)
Cheerleaderki z Soltare przygotowuje się do mistrzostw świata od września 2022 roku

Cheerleaderki z Soltare przygotowuje się do mistrzostw świata od września 2022 roku

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Olsztyńskie Cheerleaderki Soltare zbierają środki, żeby móc wyjechać na Mistrzostwa Świata w USA. Rok temu wróciły z brązowym medalem. Czy ratusz im pomoże? Znamy odpowiedź.
Cheerleaderki, żeby móc wystartować w mistrzostwach świata 17 kwietnia, założyły zbiórkę na portalu zrzutka.pl licząc, że uda im się uzbierać niezbędna kwotę. Potrzebują 150 tys. zł.

— Każda złotówka się liczy — mówi Patrycja Wieczorek, trenerka Soltare. — Wierzymy, że pojedziemy.

Zeszłoroczny wyjazd również wisiał na włosku. Problemem też były pieniądze. Wówczas pomogła zbiórka, dzięki której cheerleaderki mogły wystartować. Ale zanim zebrały potrzebną sumę, prosiły m.in. prezydenta Olsztyna o pomoc w wysokości 10 tys. zł. Ratusz tłumaczył wówczas, że napięty budżet nie pozwala na wsparcie wyjazdu. Zawodniczki dostały jednak 5 tys. zł. Czy w tym roku jest taka możliwość?

— Co roku o tej samej porze, pod koniec grudnia, organizujemy otwarte konkursy ofert, w ramach których przyznajemy środki finansowe klubom sportowym na kolejny rok. W ubiegłym roku grupa Soltare przeszła całą procedurę — zgłosiła się do konkursu, otrzymała wsparcie finansowe, a następnie wszystko rozliczyła. A zatem klub ma już przećwiczone wszystkie formalności związane z sięganiem po te środki — opowiada Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza. — Niestety w tym roku Soltare nie zgłosiło się po dotację. Nabór wniosków trwał 21 dni i minął 12 stycznia.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bukkill #3108716 1 mar 2023 17:45

    Olsztyn miastem bez sportu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz