Zbigniew G. oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w którym zginęło rodzeństwo kolejny raz nie stawił się w sądzie

2023-03-01 08:00:00(ost. akt: 2023-03-01 09:55:43)
Weronika, która prowadziła, zginęła na miejscu. Jej brat Sebastian, który siedział obok niej, również nie przeżył

Weronika, która prowadziła, zginęła na miejscu. Jej brat Sebastian, który siedział obok niej, również nie przeżył

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Olsztynie odbył się kolejny odcinek sagi bez głównego „bohatera”. Zbigniew G., który jest oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat, nie stawił się w sądzie.
Do tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło 11 listopada ubiegłego roku. Oskarżony nigdy nie był wcześniej karany. Otrzymał tylko kilka mandatów za przekroczenie prędkości. Z zebranego przez prokuraturę materiału dowodowego wynika, że mężczyzna, prowadząc samochód marki Audi A8, nocą pędził ul. Bałtycką ponad 190 km/h, po czym uderzył w zawracający samochód, którym podróżowało rodzeństwo. Autem tym kierowała 23-letnia kobieta, na fotelu pasażera siedział jej 25-letni brat. Rodzeństwo zginęło na miejscu.
Kierowca audi wyszedł z samochodu i zniknął w pobliskim lesie. Nie podszedł nawet do rozbitego samochodu z ofiarami w środku. Policji udało się zatrzymać go dwa dni później, gdy wychodził ze szpitala. Sąd aresztował Zbigniewa G, ale gdy po trzech miesiącach przedłużono mu areszt, jego adwokaci skutecznie zaskarżyli tę decyzję. Mężczyzna wyszedł na wolność po wpłaceniu 50 tys. zł kaucji.

Fot. Zbigniew Woźniak

W tej sprawie odbyło się już kilka rozpraw, jednak oskarżony pojawił się tylko na jednej z nich. Wtedy ze spuszczoną głową złożył oświadczenie. Powiedział, że przeprasza rodzinę ofiar. Dodał, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Po oświadczeniu wyszedł z sądu.

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się kolejna rozprawa, na której się nie stawił. Po przesłuchaniu biegłego, który odtwarzał przebieg i okoliczności zdarzenia, sprawa została odroczona do 13 kwietnia 2023 roku. Wtedy obydwie strony kolejny raz przesłuchają biegłego, tym razem podczas wideokonferencji.

Fot. Zbigniew Woźniak

Adwokat oskarżonego uważa bowiem, że Zbigniew G. nie jechał 190 km/ha, ale tylko 150 km/h. Rozbieżność pojawia się również co do tego, kiedy oskarżony zaczął hamować. Opinia biegłego mówi o 60 metrach przed skrzyżowaniem, natomiast obrona o 80 metrach. W całej sprawie jedno jest pewne: przy zachowaniu dopuszczalnej prędkości na ul. Bałtyckiej, czyli 50 km/h, kolizja tych samochodów zakończyłaby się zupełnie inaczej.
Zbigniew G jest oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Karol GroszKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SumRed #3110908 1 wrz 2023 10:53

  1 września 2023 r. o godz. 11.30, w sali 123 w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, jest zaplanowana rozprawa w sprawie Z. G. oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sprawa jest zarejestrowana pod sygn. akt II K 422/22

  odpowiedz na ten komentarz

 2. wojtelk2424 #3108721 2 mar 2023 13:50

  Paranoja, śmiech i łzy niemocy. Jechał 150 a nie 190 na terenie zabudowanym. Śmiać się czy płakać? Morderca niewinnych młodych ludzi na wolności. Pisałem czym to się skończy jak wypuszcza go za kaucją ( 50 tys.) Znowu śmiech. Ma głęboko w d.... (przepraszam za wyrażenie) sąd, tych co zabił z premedytacją, ich rodzinę, znajomych i nas wszystkich. Tylko czekać, aż znowu zabije. Retoryczne pytanie: kto za tym stoi? Pozdrawiam i proszę o publikację ku przestrodze innych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. und #3108711 1 mar 2023 12:16

  I takie procedury sądowe są źródłem powstających "ludowych" wyroków kiedy procedury są nagminnie naginane.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. SumRed #3108708 1 mar 2023 10:38

  Ja już wiem jaki będzie wyrok - śmieszny

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz