Surowe mandaty nie chronią pieszych. Na "zebrach" wciąż dochodzi do wielu wypadków

2023-03-02 09:45:00(ost. akt: 2023-03-01 15:35:52)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Surowe mandaty dla kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który jest na przejściu lub na nie wchodzi, nie zwiększyły radykalnie bezpieczeństwa przechodniów. W ubiegłym roku w regionie wypadków na przejściach było o… dwa mniej niż dwa lata temu.
Kierowcy muszą mieć oczy dookoła głowy, a już na pewno mieć się na baczności przed przejściami dla pieszych. Obecnie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który jest na przejściu lub na nie wchodzi, kierowcom grożą surowe mandaty, bo 1,5 tys. zł, a w przypadku recydywy 3 tys. zł. Mimo to w ubiegłym roku na Warmii i Mazurach doszło do 159 wypadków z udziałem pieszych, w tym 79 na przejściach. To niewiele mniej niż dwa lata temu, kiedy nie było jeszcze tak surowych kar dla kierowców, jak obecnie, bo w 2021 roku w województwie wydarzyło się 162 wypadków z udziałem pieszych, w tym 81 na „zebrach”.
— Jest ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3108731 2 mar 2023 18:52

    Indie+ ! Święte krowy! Jak widzę małolata A częściej małolatę) w kapturze na łbie, z telefonem w ręku jak lezie na oślep przed siebie to ... wiecie co? kartofle mi w piwnicy gniją na taką głupotę! Człowiek ma ochotę wyjść z auta i ręcznie wytłumaczyć że on sam sobie szkodzi.... no ale jestem "pirat drogowy" a un jest tylko "biedny" (i głupi) ale uprzywilejowany i bezmyślny przechodzień. Przed laty w USA był popularny nagrobek z napisem: "Tu leży ten który miał pierwszeństwo na drodze." Wymyślcie jeszcze jakiś przywilej bezkarności dla pieszych w możemy w Polsce zwijać motoryzację , nikt nie będzie chciał jeździć!!!

    odpowiedz na ten komentarz