Julia Rocka kolejną gwiazdą Kortowiady. Artystka wystąpi w Olsztynie pod koniec maja

2023-02-28 13:19:22(ost. akt: 2023-02-28 13:28:38)
Kortowiada 2023, czyli kolejna edycja festiwalu studenckiego odbędzie się pod koniec maja. Olsztyńskie juwenalia przyciągają nie tylko społeczność akademicką, ale także mieszkańców regionu. Dziś poznaliśmy kolejną z gwiazd, która pojawi się na muzycznej scenie.
To jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, a także podręcznikowy przykład "self-made woman" pokolenia Z. Julia Rocka - bo o niej mowa - wraz z Michałem Głomskim tworzy nieszablonową muzykę z pogranicza popu, urban oraz alternatywy.

— Jeszcze przed oficjalnym debiutem jej utwory były świetnie przyjęte przez odbiorców — mówią organizatorzy Kortowiady 2023. — Singiel "Jeep" przez kilkanaście miesięcy znajdował się na szczycie polskiej listy Spotify Viral, natomiast "Oficjalna wersja zdarzeń" był pod koniec 2021 roku jednym z największych muzycznych trendów na TikToku. Debiutancki album Julii, "Blaza", ukazał się 3 lutego 2023.

62. edycja Kortowiady potrwa od 24 do 27 maja. Oprócz Julii Rockiej na kortowiadowej scenie pojawi się Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet, Igo, Błażej Król, Kult, Sarius oraz Ralph Kaminski.

Jak oceniasz dotychczas ogłoszone gwiazdy Kortowiady?
pokaż wyniki »