Wyłudził ponad 2 mln. złotych i był poszukiwany listem gończym. Aby nie dać się złapać zmieniał wygląd i tożsamość. Zatrzymali go policjanci z Olsztyna

2023-02-28 17:00:31(ost. akt: 2023-02-28 15:46:03)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym. Mimo usilnych starań, mężczyźnie nie udało się uniknąć odpowiedzialności za popełnione oszustwo. Wyłudził ponad 2 mln. złotych i aby zmylić śledczych zmieniał swój wygląd.
Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.

54-latek miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za popełnione oszustwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna na podstawie podrobionych faktur z jednego z banków, wyłudził pieniądze w kwocie ponad 2 mln. złotych. Aby zmylić śledczych, zmienił swoją tożsamość oraz wygląd. Posiadał również kilka mieszkań, w których się ukrywał.

Mimo to, szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły na ustalenie, że 54-latek postanowił w połowie lutego przyjechać na kilka dni do Olsztyna. Został zatrzymany w czwartek (16 lutego). Był zaskoczony wizytą olsztyńskich policjantów i nie stawiał oporu. Teraz nie uniknie odpowiedzialności karnej za wcześniej popełnione przestępstwo.