Zachód wygrał ze wschodem. Jest decyzja w sprawie północnej obwodnicy Olsztyna

2023-02-28 10:02:07(ost. akt: 2023-02-28 12:12:50)
Trzy warianty obwodnicy Olsztyna w korytarzu zachodnim

Trzy warianty obwodnicy Olsztyna w korytarzu zachodnim

Jest decyzja w sprawie korytarza, którym pobiegnie północna obwodnica Olsztyna. Do dalszych prac drogowcy wybrali trzy warianty drogi w korytarzu zachodnim. Nie będzie obwodnicy Dywit .
Nie pomyliliśmy się. Zapadała decyzja w sprawie przebiegu północnej obwodnica Olsztyna. Droga pobiegnie po stronie zachodniej miasta.

Dziś drogowcy do dalszych analiz na etapie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wybrali warianty O1, O2 oraz O4 w korytarzu zachodnim. To oznacza, że nie będzie obwodnicy Dywit, bo północna obwodnica Olsztyna będzie zarazem obwodnicą Dywit.

Warianty przyjęto z następującymi uwagami: w ramach STEŚ należy opracować analizy i prognozy ruchu dla wariantów wybranych do dalszych prac projektowych oraz należy skorygować przebieg wariantu O4 w celu ominięcia terenów znajdujących się w granicach administracyjnych Olsztyna.

Początek obwodnicy we wszystkich wariantach należy zlokalizować na DK51 na końcu obwodnicy Spręcowa (w km 76, 91). Obwodnica we wszystkich wariantach powinna kończyć się w rejonie istniejącego ronda na południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16, w rejonie miejscowości Kudypy.

am

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stelios #3108705 28 lut 2023 23:11

  Droga z krzaków w krzaki. Trafiona jak lotnisko w Szymanach. A Zatorze, dalej będzie zaorane ciężarówkami i samochodami, gorzej niż obecnie bo betoniarz sprzedaje tu każdy centymetr gruntu. I tylko nowe bloki wszędzie. Nie wspominając, że zbija na Zatorzu do miejskiej kasy miliony a dzielnica nie dostaje z tego nic. Ma być jakiś śmieszny wiadukt na Tracku, by dalej wrzucać bloki? Przecież zachodnia strona (obwodnicy) to obszary chronione i bagniste, rzeki. Omijać to jest koniecznością. Na mosty, estakady, wiadukty pójdzie więcej niż na kilka dywickich działek. I będzie dłużej się budować. To jest bezcelowe koło, to jak jechać z Olsztyna do Ostródy przez Iławę. Już kiedyś Dywity zadecydowały o obwodnicy Olsztyna, dlaczego znowu ma tak być? Włączyć do miasta razem z Nikielkowem ryj ukrócić. A deweloperzy i szwagrowie budują bloki na Brzezinach blisko Grzymbaja za hotelem Park. Teraz zarabia 100% $ więcej to stać go na nowe lokum, aaa z wyrównaniem (od wakacji)i niech jedzie skąd tu przyszedł pasożyt. A na Zatorzu nie wiem jaki kierowca kupi sobie mieszkanie, może niedzielny i do tego idiota.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. SumRed #3108693 28 lut 2023 12:47

  Obwodnica Dywit, bez obwodnicy Dywit... spoko. Ważne że miasto w jakimś stopniu zostanie odciążone z ruchu samochodów ciężarowych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 3. wojtelk2424 #3108692 28 lut 2023 12:44

  Popieram. Cieszcie się pseudo ekolodzy spod znaku sierpa i młota. Właściciele działek przy Jagiellońskiej na obrzeżach LM. Dalej będziecie mogli wyrzucać śmieci do lasu i kraść z niego ziemię. Komuna w tym mieście rządzi co wam zrobią. A Wy czcigodni mieszkańcy Dywit no cóż dalej będziecie stali w korkach. Uwieść się daliście starym komuchom. Szkoda tylko , że to się nie ukaże. Bo warto by było w końcu otworzyć oczy i rozum. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)