Nabór wniosków OBO na ostatniej prostej

2023-02-27 14:24:17(ost. akt: 2023-02-27 14:26:51)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Coraz bliżej końca naboru wniosków w X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy, by skorzystać z ostatniego sobotniego spotkania w ratuszowym punkcie konsultacyjnym.
Coraz więcej propozycji zadań wymyślonych przez mieszkańców wpływa do trwającej edycji OBO. Tradycyjnie największa ich liczba jest zgłaszana tuż przed zakończeniem przyjmowania projektów.

- Przed nami ostatni weekend składania wniosków - przypomina Beata Kardynał-Stawicka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. - W sobotę, 25 lutego, organizujemy ostatnie konsultacje w olsztyńskim ratuszu.

Warto przyjść, by podpytać o szczegóły, poradzić się i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące przygotowywanego projektu. Specjaliści będą czekać w Biurze Obsługi Klienta (wejście na rogu ratusza od strony ul. 1 Maja) w godzinach 9:00-11:00.

Dotychczas wpłynęło 80 wniosków. Najwięcej dotyczy zadań inwestycyjnych. Ale nie brakuje także tych związanych ze sportem i rekreacją, urządzeniem placów zabaw i parków, czy wydarzeń kulturalnych. Są także trzy osiedla (Brzeziny, Kortowo, Śródmieście), z których nie wpłynął ani jeden projekt.

Przyjmowanie wniosków doi X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 28 lutego (wtorek).