Policjanci z Iławy zatrzymali ochroniarza, który sprzedawał fikcyjne bilety na mecze i koncerty

2023-02-17 18:45:47(ost. akt: 2023-02-17 15:59:59)

Autor zdjęcia: Canva Photos

Policjanci z Iławy zatrzymali 23-latka, który pracował jako ochroniarz w jednym z marketów. Okazało się, że mężczyzna ten sprzedawał w internecie bilety na koncerty i mecze, a także bilety lotnicze, których nie miał. Oszust "zarobił" w ten sposób 15 tys. zł.
Oficer prasowa iławskiej policji Joanna Kwiatkowska poinformowała, że ochroniarz był poszukiwany przez policjantów z Warszawy i prokuratorów z Ostrowa Wielkopolskiego.

Obie jednostki chciały 23-latkowi przedstawić zarzuty oszustwa, które polegały na tym, że mężczyzna ogłaszał w internecie sprzedaż biletów wstępu na mecze i koncerty oraz sprzedawał bilety lotnicze. W rzeczywistości nie miał żadnych biletów i gdy osoby, które wpłaciły mu pieniądze domagały się wejściówek - urywał z nimi kontakt.

— Jeden z dzielnicowych rozpoznał poszukiwanego 23-latka jako ochroniarza w miejscowym supermarkecie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 30 zarzutów oszustwa, które popełnił w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższa kara do 12 lat więzienia — powiedziała Kwiatkowska.

Śledczy ustalili, że oszukane osoby przelały na konto 23-latka co najmniej 15 tys. zł. Sprawa jest określana jako rozwojowa.

Policjanci ustalili, że 23-latek w internecie podawał fałszywe personalia, podawał się m.in. za kobietę.

PAP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #3108588 20 lut 2023 11:29

    Jaki to Ochroniarz? Nie obrażajcie tych prawdziwych pracowników ochrony. Bo w marketach większość ludzi niby ochroniarzy to z łapanki pracuje. Byle kto i byle jak na sztukę aby był.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz