Olsztyński UWM przeznaczy pół miliona złotych na projekty, które stworzą sami studenci

2023-02-19 10:00:00(ost. akt: 2023-02-17 16:05:36)

Autor zdjęcia: UWM w Olsztynie

Ruszył Otwarty Budżet Akademicki na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Dzięki niemu pracownicy, studenci i doktoranci będą mieli wpływ na to, co dzieje się na uczelni.
Dzięki Otwartemu Budżetowi Akademickiemu pracownicy, studenci i doktoranci mają wpływ na to, jak w przyszłości wyglądać będzie Kortowo. Swoje projekty w pierwszej edycji konkursu ogłoszonego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie mogli zgłaszać do 13 lutego. Na ich realizację uczelnia przeznaczyła w sumie 500 tysięcy złotych.

— Nadesłano 17 zgłoszeń - 11 projektów pracowniczych i 6 studenckich, wszystkie zgłoszone projekty związane są z zagospodarowaniem przestrzeni Kortowa. Mamy wskazane dwa wydziały - Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Humanistyczny. Pozostałe projekty związane są z otwartą przestrzenią Kortowa, Biblioteką oraz uniwersytecką szklarnią. Jeden z projektów obejmuje też teren plaży. W tym momencie jesteśmy na etapie sprawdzania poprawności wniosków. Ocena przez zespół roboczy zakończy się 20 lutego. Do 27 lutego projekty zostaną zatwierdzone przez komisję konkursową — poinformował kanclerz UWM, Bogusław Stec.