Unijni przedstawiciele w Olsztynie

2023-02-16 15:19:52(ost. akt: 2023-02-16 15:29:03)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Stolica Warmii i Mazur od sprawnie pozyskuje unijne wsparcie na realizację miejskich inwestycji. Wizyta w Olsztynie przedstawicieli Komisji Europejskiej była okazja, by opowiedzieć im o jednej z najważniejszych inwestycji.
Olsztyn odwiedzili reprezentanci Dyrekcji Generalnych ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego. Spotkali się z nimi m.in. zarządzający naszym miasta oraz przedstawiciele części miejskich jednostek.

- Unijne wsparcie było i jest dla nas bardzo istotne - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Bez niego wykonanie wielu zadań, które są doceniane przez mieszkańców i gości naszego miasta, byłoby bardzo utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Nie ustajemy w dążeniu do realizacji kolejnych projektów.

Podczas spotkania w zajezdni tramwajowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego został zaprezentowany projekt dotyczący transportu zbiorowego. To była doskonała okazja, by opowiedzieć o już wykonanych pracach, jak i przedstawić właśnie realizowane zadania - związane z budową nowych torowisk tramwajowych.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej obejrzeli także zajezdnię tramwajową. Spotkanie zakończył przejazd tramwajem.