Pies utknął na lodzie na jeziorze Wymój. Na pomoc ruszyli strażacy

2023-02-15 18:00:31(ost. akt: 2023-02-15 16:10:46)

Autor zdjęcia: OSP Stawiguda

Do kolejnej nietypowej akcji strażaków doszło na jeziorze Wymój. Funkcjonariusze zostali wezwani, by uratować psa, który utknął na tafli lodu. Po sprowadzeniu na brzeg, pupil cały i zdrowy wrócił w ręce właścicieli.
We wtorek (14 lutego) po godzinie 16 strażacy z OSP Stawiguda zostali zadysponowana do nietypowej interwencji. Otrzymali zgłoszenie o psie uwięzionym na lodzie na jeziorze w miejscowości Wymój.

Pies po sprowadzeniu na brzeg został przekazany właścicielowi.

Do podobnej sytuacji doszło zaledwie kilka dni temu na jeziorze Tabórz. Mieszkanka wsi zaalarmowała, że pod jeleniem załamał się lód. Zwierzę nie mogło samo wydostać się na powierzchnię. Na ratunek ruszyli strażacy.

— Strażacy wzięli suche kombinezony do pracy w takich warunkach i sanie lodowe. Przy ich pomocy dotarli do jelenia — powiedział Wiśniewski i dodał, że jeleń wpadł do wody ok. 160 m. od brzegu. Przy wydobywaniu jelenia z wody pracowali strażacy zawodowi z Ostródy i ochotnicy z Łukty.

Żeby wydostać z wody zwierzę strażacy przełożyli pod nim wąż strażacki i tak ustawili, by po wyjęciu z przerębla zwierzę pobiegło w stronę lasu.

— Wszystko się udało, gdy jeleń nieco odpoczął pobiegł do lasu — powiedział Wiśniewski. W ocenie myśliwego, który przybył na miejsce zwierzę było młodym osobnikiem, określono je jako cielę jelenia.

Fot. Portal Pożarniczy WM - 998