Zapraszamy na koncert w rocznicę wybuchu wojny

2023-02-17 08:00:00(ost. akt: 2023-02-22 11:11:28)
W piątek (24 lutego) minie rok od ataku Rosji na Ukrainę. Z naszego regionu, z całej Polski nieprzerwanie wyruszają kolejne konwoje humanitarne, dzięki którym naszym sąsiadom łatwiej jest znosić trudy i cierpienia jakie niesie ze sobą barbarzyńska rosyjska agresja.
W dniu tej smutnej rocznicy, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin organizuje koncert, który będzie podziękowaniem dla wszystkich, który pomagają walczącej Ukrainie.

Na koncert marszałek zaprasza każdego, kto w tym szczególnym dniu chce okazać swoją solidarność z walczącymi także o naszą wolność Ukraińcami.

— Koncert będzie formą podziękowania za pomoc walczącej Ukrainie. Zapraszam wszystkich, którzy pomagają uchodźcom, którzy wspierali i wspierają Ukrainę — mówi wicemarszałek województwa Miron Sycz. I dodaje, że zaproszenie w imieniu marszałka regionu kieruje także do samorządowców i wszystkich, którzy na co dzień pracowali czy pracują z ukraińskimi kobietami i dziećmi, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed rosyjskimi barbarzyńcami.
.— Bardzo wiele osób okazało w ostatnim roku wielkie serce dla ludzi uciekających przed wojną i walczących na wojnie. Chcemy za tę życzliwość podziękować — podkreśla wicemarszałek.

Zapraszamy zatem w piątek 24 lutego na godz. 18 do auli im. Anny Wasilewskiej ( na tyłach siedziby teatru lalek). Wystąpi olsztyński chór Bel Canto i uczniowie z zespołu szkół z ukraińskim językiem nauczania w Górowie Iławeckim.

Wstęp wolny.