Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach o ostatnich miesiącach

2023-02-14 20:18:51(ost. akt: 2023-02-14 16:04:16)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach podsumował liczbę pasażerów w ostatnich miesiącach. Wspomniano także o sukcesach pierwszego miesiąca 2023 roku. Czym jeszcze może się pochwalić?
Położony w mazurskich Szymanach Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to nowoczesne, międzynarodowe lotnisko i jedyny certyfikowany port lotniczy użytku publicznego zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce.

Z najnowszych statystyk wynika, że 8335 pasażerów skorzystało z Lotniska Olsztyn Mazury w styczniu tego roku. W minionym miesiącu udało się odbudować ruch pasażerski na poziomie 60,9% w stosunku do rekordowego stycznia 2020, przed pandemią Covid-19, kiedy odprawiono 13 679 podróżnych

W porównaniu do stycznia 2022 tegoroczny wynik to wzrost liczby pasażerów o +142,9%. W styczniu ubiegłego roku odprawiono tylko 3431 osób.

Połączenia z lotniska Olsztyn-Mazury:
Kraków
Wrocław
Londyn
Dortmund

Poza ruchem pasażerskim, port lotniczy kontynuuje obsługę lotów szkoleniowych, medycznych, biznesowych i wojskowych.

Od początku funkcjonowania warmińsko-mazurskiego lotniska, jego władze podkreślają istotną rolę sektora lotnictwa ogólnego w działalności portu. Najnowszą inicjatywą kierowaną do użytkowników General Aviation są bezpłatne warsztaty: meteorologia lotnicza.

Pięciogodzinny program szkolenia obejmuje część merytoryczną poświęconą zagadnieniom związanym z pomiarami, prowadzeniem obserwacji oraz prognozowaniem pogody, czyli elementami niezbędnymi do bezpiecznego planowania lotów. W ramach warsztatów przewidziane jest również zwiedzanie pomieszczeń służb meteorologicznych (LBM/LSM) i służb ruchu lotniczego (ATC/AFIS), a także prezentacja nowoczesnego systemu pomiaru parametrów meteorologicznych Airotec AWOS i możliwości praktycznego wykorzystania systemu w wersji Basic dla pilotów GA oraz w wersji Standard przez certyfikowaną służbę meteorologiczną.

— Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie wdzięczni za duże zainteresowanie warsztatami – niestety liczba uczestników jest ograniczona i zapisy są już zakończone. Obiecujemy jednak, że podobne inicjatywy będą realizowane na naszym lotnisku w przyszłości — czytamy na stronie internetowej portu.