Najlepsze zdjęcia na wystawie w Olsztynie

2023-02-14 10:35:36(ost. akt: 2023-02-14 10:43:13)

Autor zdjęcia: Dariusz Szubiński

Wyjątkowe fotografie będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie. Już w czwartek (16 lutego) wernisaż ekspozycji najlepszych prac Otwartych Mistrzostw Fotograficznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Za nami rekordowa, XVIII edycja konkursu, skierowanego zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Laureatów poznaliśmy w połowie stycznia. Teraz będzie okazja, by dodatkowo ich uhonorować i otworzyć wystawę najlepszych prac.

Grand Prix trafiło do Dariusza Szubińskiego w kategorii fotografii ulicznej. Łącznie do tej edycji konkursu zgłoszonych zostało aż 325 fotografii.

Podczas wystawy obejrzymy te najlepsze - nagrodzone i wyróżnione - prace. Będzie to także okazja do zapoznania się z fotografiami, które nie znalazły się wśród najlepszych, jednak przykuły uwagę jurorów.

Na pokonkursowej wystawie będzie można obejrzeć 27 kadrów - dziewięć z kategorii fotografii ulicznej, 13 z kategorii abstrakcja oraz pięć zgłoszonych jako portret.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek (16 lutego) o 18:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Prace będzie można oglądać do końca marca.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, trwający bez przerwy od 2004 roku, ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Do tej pory zostało nagrodzonych ponad stu laureatów. Jurorzy przejrzeli w ym czasie ponad dwanaście tysięcy zdjęć.

Nagrodę główną Grand Prix OMF 2022, czyli dron DJI Mini 2 Fly More Combo, ufundował Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Nagrody pieniężne dla miejsc I-III w łącznej wysokości 4,5 tys. zł ufundował MOK Olsztyn.
Vouchery na wydruki dla wyróżnionych ufundowała Bertrand PDF – pracownia druku fotograficznego.