Turysta z małopolski wszedł do lokalu na starówce w Olsztynie razem z drzwiami

2023-02-13 13:45:32(ost. akt: 2023-02-13 14:27:13)

Autor zdjęcia: facebook.com/staremiastowolsztynie

Być może w Małopolsce obowiązują inne zasady, ale w Olsztynie dobre maniery mówią, że drzwi lepiej otwierać dłonią, niż kopniakiem. Najwidoczniej 21-letni turysta tego nie wiedział, bo o 3 nad ranem staranował drzwi do lokalu rozbijając je w drobny mak.
Z punktu widzenia takiego miasta jak Olsztyn turystę, który przyjeżdża w lutym powinniśmy całować po rękach. Nieczęsto się zdarza, że osoby spoza regionu decydują się odwiedzić Olsztyn poza sezonem. Właściciel lokalu na Starym Mieście jednak nie będzie dobrze wspominał wizyty 21-latka z województwa Małopolskiego.

W sobotę (11.02.2023 r.) około godziny 3 nad ranem policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas patrolu rejonu Starego Miasta w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który dokonał zniszczenia drzwi wejściowych do jednego z lokali.

Już po chwili policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 21-letniego mężczyznę, którym okazał się mieszkaniec województwa małopolskiego. Sprawca był kompletnie pijany.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.