Ruszają kolejne "Podwórka z Natury" w Olsztynie

2023-02-14 07:10:00(ost. akt: 2023-02-13 15:55:59)
To program, który już na dobre wpisał się w działania rewitalizacyjne Olsztyna. Rozpoczął się nabór grup sąsiedzkich, które chciałyby zmienić swoje najbliższe otoczenie w VII edycji "Podwórek z Natury".
Celem programu jest nie tylko odnowienie publicznej przestrzeni. To także zacieśnienie sąsiedzkich więzi, bowiem to właśnie w dużej mierze mieszkańcy - dzięki współpracy - realizują zadania, które wymyślą.

Zadanie skierowane jest do olsztynian mieszkających na terenie obszaru rewitalizacji. Na potrzeby każdego z podwórek, które zostaną wybrane do programu, zostanie przygotowana koncepcja zagospodarowania. Autorami są studenci architektury krajobrazu w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy blisko współpracują z grupami sąsiedzkimi.

Na realizację zadań w tegorocznej edycji programu przeznaczono 60 tys. złotych. Zgłoszenia podwórek są przyjmowane na odpowiednich formularzach do 24 lutego. Projektowanie, uzgodnienia oraz realizacja prac na podwórkach są zaplanowane na okres między marcem a listopadem.