Multi-kulti w działaniu

2023-02-11 19:38:57(ost. akt: 2023-02-11 19:40:14)
Bruksela, instytucje unijne

Bruksela, instytucje unijne

Autor zdjęcia: wPolityce.pl

Zbierałem się od dłuższego czasu, żeby o tym napisać. No i w końcu… Piszę te słowa w Brukseli. Paręnaście godzin temu miała tu miejsce kolejna, zakrojona na wielką skalę policyjna obława w samym centrum stolicy, w tzw. dzielnicy europejskiej, tuż obok miejsca, w którym mieszczą się instytucje UE. W ciągu ostatnich dni była to druga tego typu akcja – po ataku nożownika w samym sercu „dzielnicy europejskiej”, na stacji metra Schumann.
Bruksela, nieformalna stolica Unii jest dość często miejscem takich właśnie akcji, bardzo przypominających filmy sensacyjne. Podczas zakończonych niedawno – bo w połowie grudnia – piłkarskich mistrzostw świata, po każdym meczu reprezentacji Maroka (a nie Belgii!), największe miasto belgijskiego królestwa było areną dantejskich scen. Demonstracje radości albo frustracji marokańskich kibiców – obywateli belgijskich – kończyły się burdami: atakowaniem policji (szereg policjantów zostało rannych, niektórzy ciężko), niszczeniem banków i sklepów (czasem ich plądrowaniem), a przede wszystkim podpaleniami samochodów. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że szereg tych podpalonych i wyniku tego zniszczonych aut wcześniej zostało… ubezpieczonych! Podejrzenie w oczywisty sposób pada na podpalaczy, którzy zrobili sobie z tego biznes. Oczywiście sporo tych podpaleń dotyczyło również samochodów postronnych osób.
To jest rzeczywistość, o której mówi się rzadziej niż o szczytach Unii Europejskiej czy działalności/aferach Parlamentu Europejskiego. Przestępczość, brak poczucia bezpieczeństwa, niepewność, co jutro zrobią bandyci – „ci zawodowi” i ci z doskoku – sprawia, że Belgia w ostatnich kilkunastu latach notuje rekordową falę emigracji poza Europę. Kierunkami w tej migracyjnej fali są głównie USA i Kanada. Młodsi wyjeżdżają do lepiej płatnej pracy w bardziej bezpiecznych miejscach, a starsi albo udają się tam w ślad za młodszymi, albo szukają po prostu świętego spokoju na emeryturze.
Wszystko to: przestępczość, uliczne zamieszki połączone z wandalizmem, duża emigracja w wielkiej mierze są efektem polityki multi-kulti. Warto to przemyśleć pod kątem Polski… Niech mądry Polak będzie po cudzej – a nie własnej – szkodzie!

Ryszard Czarnecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108497 12 lut 2023 22:56

    Obecne kierownictwo UE pcha całą Europę na skraj przepaści chcąc doprowadzić do tzw. federalizacji wszystkich krajów UE. Najwyraźniej kraje "starej Unii" chcą nas obdarzyć problemami, z którymi sami nie mogą sobie od lat poradzić... Dlatego Polska powinna za wszelką cenę bronić obecnego kształtu UE jako unii suwerennych państw...

    odpowiedz na ten komentarz