25. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Co działo się w Olsztynie? [GALERIA]

2023-02-11 17:54:59(ost. akt: 2023-02-11 18:21:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jubileuszowa 25. Wenta Dobroczynna za nami. W olsztyńskiej filharmonii zorganizowano występy i licytacje fantów. Spotkanie poprowadził Paweł Burczyk. Na koniec zaśpiewała Krystyna Prońko.
Zakończyła się jubileuszowa 25. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Zebrane pieniądze wspomogą rehabilitację wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach.

Swój dar na licytację przekazała Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. To piękna broszka z pasiastą polską krzemionką i gustowna apaszka.

Fot. Zbigniew Woźniak

Swoje obrazy na aukcję przekazało 18 artystów z regionu. Wylicytować można było również niezwykłe ikony podarowane m.in. przez ks. arcybiskupa metropolitę warmińskiego Józefa Górzyńskiego, ks. bp. Arkadiusza Trochanowskiego — biskupa greckokatolickiej eparchii olsztyńsko-gdańskiej i Urszulę Furtak — prezes Akcji Katolickiej.

Wśród darów, które były licytowane, znalazły się także piłka z podpisami Kobiecego Klubu Piłkarskiego Stomilanki Olsztyn, który jest na czele tabeli kobiecej pierwszej ligi, czy półgodzinny przelot samolotem nad Warmią.

Atrakcją Wenty była loteria, gdzie jeden z losów to bilet na pielgrzymkę do Rzymu.

Licytacje tradycyjnie poprowadził Paweł Burczyk.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

— Zabawa nie polega tylko na tym, żeby wylicytować dany przedmiot, ale żeby wciągnąć w zabawę licytującego, żeby się przy tym dobrze bawił i był doceniony. To wymaga wielkiego wyczucia. W tym celu podczas licytacji na bieżąco… czytam w ludzkich oczach — powiedział nam aktor.

Wentę zakończy koncert wielkiej gwiazdy, która ma wielu wielbicieli — Krystyny Prońko Trio Live.

Fot. Zbigniew Woźniak

Dotychczasowe wenty przyniosły w sumie blisko 900 tysięcy złotych. Ile tym razem udało się zebrać? Więcej o wydarzeniu można przeczytać w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".