Michał Wypij o stanowisku prezydenta Olsztyna: Byłby to dla mnie wielki zaszczyt. Ruszyła wyborcza maszyna

2023-02-09 10:52:13(ost. akt: 2023-02-09 11:21:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Potwierdza się to, o czym w kuluarach olsztyńskiej polityki mówiła się od dawna. Poseł Michał Wypij podczas audycji radiowej przyznał, że nie wyklucza startu w wyborach na fotel prezydenta Olsztyna. Ptaszki śpiewają również o innych dużych graczach, którzy powoli ustawiają się w blokach startowych.
Michał Wypij podczas audycji u Beaty Lubeckiej w Radiu Zet opowiedział o swoich kulisach odejścia z Porozumienia. Dla mieszkańców Olsztyna najważniejszy był jednak fragment, w którym Wypij zasugerował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Olsztyna.

Prowadząca zapytała posła, czy jest zainteresowany ubieganiem się o fotel prezydenta Olsztyna.

— Różne warianty są brane pod uwagę, niczego nie wykluczam. Byłoby to z całą pewnością wielkim zaszczytem dla mnie — odpowiedział Michał Wypij.

Przypomnijmy, że podczas ogłoszenia opuszczenia szeregów partii Jarosława Gowina poseł z Olsztyna zapowiedział, że "Chcę z pełną determinacją poświęcić się pracy na rzecz Warmii i Mazur", co może być zapowiedzią walki o urząd prezydenta stolicy.

Kto jeszcze kręci się na prezydenckiej karuzeli?


Mimo tego, że Piotr Grzymowicz czysto teoretycznie mógłby się jeszcze ubiegać o reelekcję, to jego większą ambicją wydają się być wybory parlamentarne. Świadczyć może o tym chociażby działalność w ruchu samorządowym "Tak! Dla Polski", który już zapowiedział start w jesiennych wyborach.

Naturalnym kandydatem, który nasuwa się na myśl wydaje się być Czesław Jerzy Małkowski. Obecny radny i były prezydent, który stał się ofiarą seksafery w ratuszu ma obecnie nieskazitelnie czyste nazwisko. Wiele osób związanych z olsztyńskim magistratem z ogromnym ciepłem wspomina czasy prezydentury Małkowskiego.

Jutro (piątek 10 lutego) do Olsztyna przyjdzie Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Panowie prawdopodobnie będą ogłaszali swoje "jedynki" do wyborów parlamentarnych. Aktualnie środowisko Polski 2050 w Olsztynie jest szczelne i nie wychodzą z niego żadne przecieki odnośnie ewentualnego kandydata na prezydenta Olsztyna.

Kolejnych kandydatów poznamy prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy. Dość głośno mówi się o jednym z samorządowców z sąsiadujących z Olsztynem gmin, który mógłby wprowadzić spore zamieszanie, jednak na przekazanie tej informacji jest jednak za wcześnie.

Karol Grosz

Prezydentem Olsztyna powinien zostać:
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lechosław #3108437 9 lut 2023 14:10

    Czesław Jerzy tęskni do wieży... O nie, komuchom mówi dość!!! Michał Wypij wydaje się być jedynym sensownym kandydatem.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz