Przybywa propozycji OBO

2023-02-08 16:02:23(ost. akt: 2023-02-08 16:05:25)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Mniej niż trzy tygodnie zostały na składanie projektów do X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejne pomysły mieszkańców stolicy Warmii i Mazur trafiają do weryfikacji.
Osiedlowe i ogólnomiejskie, twarde i miękkie - olsztynianie przy przygotowywaniu projektów do trwającej edycji OBO mają ogromne pole do popisu. Jednak czasu na ich przygotowanie i zgłoszenie jest coraz mniej - termin minie 28 lutego.

- W tej chwili zgłoszonych zostało już 26 projektów - informuje Beata Kardynał-Stawicka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Dziewiętnaście z nich jest już weryfikowanych pod względem wymogów formalnych.

Inspiracją dla mieszkańców, którzy chcieliby zgłosić projekt, może być bank pomysłów. Na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć 150 propozycji, które mogą stać się bazą przygotowywanego zadania.


- Zachęcamy, by posiłkować się pomysłami, które zostały wskazane przez miejskie jednostki oraz wydziały Urzędu Miasta jako ciekawe, możliwe do realizacji i potrzebne - podpowiada Beata Kardynał-Stawicka.

By rozwiać swoje wątpliwości, jak przygotować wniosek, czy jest on w ogóle możliwy do realizacji albo na co szczególnie zwrócić uwagę pracując nad projektem, warto wybrać się na konsultacje. Najbliższe spotkania na terenie olsztyńskich osiedli to:
* 8 lutego (środa), godz. 17:00 - Kortowo, Podgrodzie, Brzeziny - Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Iwaszkiewicza 44;
* 9 lutego (czwartek), godz. 17:00 - Redykajny, Gutkowo - ul. Hozjusza 1
Natomiast już w najbliższą sobotę (11 lutego) konsultacje odbędą się ratuszowym Biurze Obsługi Klienta przy pl. Jana Pawła II 1 (wejście na rogu od strony ul. 1 Maja) w godzinach 9:00-11:00.