Kult na Kortowiadzie! Legenda polskiej sceny muzycznej wystąpi w Olsztynie

2023-02-07 19:16:53(ost. akt: 2023-02-07 16:24:24)
Jak w każdy wtorek organizatorzy Kortowiady ujawnili kolejną niewiadomą – ósmy już zespół, który uświetni swoim występem 62. edycję olsztyńskich juwenaliów. Tym razem to na pewno dobra wiadomość szczególnie dla fanów mocniejszych brzmień, ponieważ na kortowiadowej scenie zagra legendarny Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.
Organizatorzy już od kilku tygodni dzielą się informacjami dotyczącymi 62. edycji Kortowiady: zdradzili już motyw przewodni oraz nazwiska kilku artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej juwenaliów. Tym razem poznaliśmy kolejną gwiazdę, która pojawi się na scenie muzyczniej. To na pewno dobra wiadomość szczególnie dla fanów mocniejszych brzmień, ponieważ na kortowiadowej scenie zagra legendarny Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Kult powstał na początku 1982 roku, aktywnie i nieprzerwanie gra już ponad 40 lat. Przez ten czas zespół wydał aż 17 płyt długogrających, zagrał ponad 3000 koncertów, także na wielu znanych festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność charakteryzuje się sukcesami pod względem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym.

Zespół zasilił grono artystów, którzy wystąpią podczas święta studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Łącznie na Scenie Głównej zlokalizowanej na Plaży Kortowskiej wystąpi 15. artystów. Dotychczas potwierdzono obecność takich, jak Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet, Igo, Błażej Król oraz Kult.

Przypominamy, ze olsztyńskie juwenalia 2023 potrwają od 24 do 27 maja. Koncerty na Scenie Głównej będą odbywać się przez 3 dni, od 25 do 27 maja. Każdego dnia wystąpi pięciu artystów.