Burmistrz Dobrego Miasta twierdzi, że uczestnicy WOŚP nawoływali do zamordowania go. Złożył zawiadomienie do prokuratury

2023-02-06 18:30:05(ost. akt: 2023-02-06 17:06:59)
Jarosław Kowalski

Jarosław Kowalski

Autor zdjęcia: archiwum

Do Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ wpłynęło zawiadomienie burmistrza Dobrego Miasta o możliwości popełnienia przestępstwa podczas koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Burmistrz na nagraniach z imprezy usłyszał, że osoba ze sceny i tłumu nawołuje do zabójstwa, w jego ocenie - burmistrza.
— Zawiadomienie wpłynęło, zostało zarejestrowane, będziemy sprawdzać, o co chodzi. W pierwszej kolejności zapoznamy się z nagraniami, o których jest mowa w zawiadomieniu — powiedział prokurator rejonowy z Olsztyn Północ Arkadiusz Szulc.

Reprezentujący burmistrza Dobrego Miasta w kontaktach z mediami Waldemar Ziarek poinformował, że po ostatnim finale WOŚP burmistrz zobaczył w internecie nagrania z koncertu, podczas których padło stwierdzenie "zabić go". ”Przy czym użycie tych słów jednoznacznie wskazywało, iż dotyczą one zabicia burmistrza Jarosława Kowalskiego" - napisano w komunikacie.

Ziarek powiedział, że stwierdzenie takie padło z ust jednego z wokalistów oraz z tłumu.

— Pan burmistrz oczekiwałby co najmniej przeprosin za tę sytuację — powiedział Ziarek. Przyznał, że pomiędzy burmistrzem, a częścią radnych jest konflikt dotyczący m.in. tego, że w tym roku miejska jednostka kultury nie organizowała finału WOŚP. Wcześniej burmistrz zawiadomił prokuraturę o niewłaściwych w jego ocenie grafikach zamieszczonych na profilu WOŚP Dobre Miasto.

—Złożone do prokuratury zawiadomienie dotyczy także administratora publicznego profilu Facebook WOŚP Dobre Miasto, który nagranie dokumentujące nawoływanie do popełnienia zbrodni udostępnił na oficjalnym profilu — podał Ziarek w komunikacie.

Ziarek przyznał, że między burmistrzem, a częścią radnych trwa ostry konflikt "nie tylko o WOŚP ale o wszystko".

— Ale to nie znaczy, że można publicznie takie słowa mówić — podkreślił Ziarek. (PAP)