Modernizacja szpitala w Dobrym Mieście, to większy komfort dla pacjentów

2023-02-06 14:12:04(ost. akt: 2023-02-07 11:04:58)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

To dobra wiadomość dla pacjentów oddziału chorób wewnętrznych w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. Szpital właśnie zakończył modernizację części sanitarnej oddziału.
Realizacja inwestycji w szpitalu powiatowym podzielona została na dwa etapy. Najpierw unowocześnione zostały dwie sale chorych, w których powstały łazienki dla pacjentów, zmodernizowano istniejącą łazienkę damską, montując w niej dodatkową kabinę prysznicową. Powstała też nowa łazienka, w miejscu dawnego pomieszczenia na bieliznę czystą.

W drugim etapie zadania, zgodnie z zaleceniami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, oddział został oddzielony od klatki schodowej. Same klatki i korytarz zostały odświeżone. Pomalowana została również sala intensywnego nadzoru kardiologicznego.

— Zależy nam na tym, żeby nasi pacjenci mogli liczyć nie tylko na dobrą opiekę medyczną, ale także by dochodzili do zdrowia w przyjaznych warunkach i miłym dla oka otoczeniu — mówi Agnieszka Jarzębińska, dyrektor ZZOZ w Dobrym Mieście.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 160 tys. zł, z czego 100 tys. zł pokryły środki z budżetu Powiatu Olsztyńskiego, 50 tys. zł z – Gminy Dobre Miasto, a blisko 15 tys. zł stanowił wkład własny szpitala.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe