Gmina Olsztyn dostała 5 milionów złotych na modernizację tego boiska [ZDJĘCIA]

2023-02-03 11:33:37(ost. akt: 2023-02-03 12:00:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Remont boiska przy SP18 na Dajtkach to bez wątpienia jedna z priorytetowych inwestycji w infrastrukturę sportową gminy Olsztyn. Ratusz właśnie na ten cel dostał 5 mln zł z rządowego funduszu inwestycji strategicznych, remont wkrótce się rozpocznie.
Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program dający gminom możliwość złożenia trzech wniosków inwestycyjnych, które budżet państwa zasili znacznym dofinansowaniem. Podczas drugiej edycji władze Olsztyna przedstawiły trzy projekty: zakup 20 autobusów elektrycznych (65 mln zł) uczytelnienie rondeli przed Wysoką Bramą (30 mln zł) i właśnie modernizacja boiska przy SP18 (5 mln zł). Ostatecznie tylko ostatni projekt został zaakceptowany a gmina dostanie fundusze na remont obiektu.

Boisko przy SP18 to jedyne pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Olsztynie. Zgodnie z przepisami zawartymi w Podręczniku Licencyjnym dla klubów z IV i niższych lig mogą się na nim odbywać rozgrywki piłkarskie. Niestety, z uwagi na zły stan techniczny (liczne ubytki, nierówna murawa, pęknięcia) w 2018 roku Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej uznał, ze obiekt nie spełnia wymogów i zabronił rozgrywania tam oficjalnych meczów.

Ta dramatyczna historia ma jednak szczęśliwy finał. Gmina Olsztyn nie zapomniała o sportowcach i jako jeden z projektów do funduszu inwestycji strategicznych zgłosiła właśnie boisko przy SP18. Projekt został zaakceptowany a gmina dostanie 5 mln zł na przywrócenie boisku dawnej świetności.

— Zależy nam na tym by nasi piłkarze mogli trenować w godnych warunkach i dlatego zmierzamy m.in. wymienić sztuczną trawę, wykonać nowe trybuny, toalety i podwyższyć ogrodzenie — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — Ale nie zapominamy także o innych dyscyplinach – w projekcie jest też przebudowa nawierzchni poliuretanowej na boisku do koszykówki, korcie tenisowym i bieżni — dodaje prezydent.

Zobacz jak wygląda boisko w przeddzień modernizacji.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak