Szklanka na drogach Warmii i Mazur. Miejscowo jest bardzo ślisko

2023-02-03 09:22:04(ost. akt: 2023-02-03 09:23:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątek rano z powodu warunków pogodowych może być ślisko na wielu drogach w woj. warmińsko-mazurskim - podały służby drogowe. Do godz. 9 obowiązuje alert o oblodzeniach, a w drugiej połowie dnia - głównie na zachodzie regionu - spodziewane są opady śniegu.
"Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale ze względu na panujące warunki pogodowe lokalna śliskość występuje na dk 16 od Orzysza do Ełku i dk 63 od Orzysza do Pisza" - przekazała PAP Monika Braham z olsztyńskiej GDDKiA.

Na odcinku krajowej "szesnastki" od Mikołajek do Orzysza i na dk 63 od Staświn do Orzysza występuje błoto pośniegowe. Lokalna śliskość panuje na dk 57 w Szczytnie i dk 59 - na obwodnicy Mrągowa.

Z kolei na drogach wojewódzkich występuje lokalna śliskość, zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. "Takie utrudnienia występują w całym regionie. W nocy przyszedł przymrozek i przeszła fala opadów śniegu" - poinformował PAP dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Zenon Krajza.

Na drogach krajowych pracuje 25 pojazdów zimowego utrzymania, a na wojewódzkich 60 pługopiaskarek.

Na Warmii i Mazurach do godz. 9 w piątek obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników. W drugiej połowie dnia na zachodzie województwa prognozowane są opady śniegu, lokalnie wiatr może powodować zawieje. Na południowym zachodzie spodziewany jest miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na pozostałym obszarze możliwe słabe, przelotne opady śniegu.(PAP)