W olsztyńskiej Aquasferze zakończyły się prace remontowe

2023-02-07 07:11:05(ost. akt: 2023-02-07 08:18:40)

Autor zdjęcia: OSiR

Zakończyły się kompleksowe prace, jakie były realizowane na terenie największej olsztyńskiej pływalni. Odwiedzający Aquasferę mogą już korzystać z zupełnie nowych, odświeżonych szatni.
Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera na bieżąco przechodzi szereg prac konserwacyjnych, związanych z codziennym funkcjonowaniem. Ale obiekt wymaga także działań zakrojonych na szeroką skalę.

To nie powinno dziwić, bowiem Aquasfera działa już ponad dekadę. W tym czasie odwiedziło ją ok. ośmiu milionów osób. Pływalnia gościła też około setki krajowych i międzynarodowych zawodów.

Zakończone właśnie prace dotyczyły przebudowy szatni. Zmodernizowane zostały także instalacje, m.in. elektryczna, wodno-kalalizacyjna czy cieplna.

— Przebudowane zostały ściany szatni, wymienione zostały płytki na ścianach, na podłodze — wymienia dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. — Odwiedzającym obiekt na pewno nie umknie uwadze nowa kolorystyka ścian i szafek w szatniach.

Fot. OSiR

— Wyremontowaliśmy kompleks szatniowy - szatnie damskie, męskie i dla niepełnosprawnych. Było to konieczne, ponieważ Aquasfera to obiekt ponad dziesięcioletni. Pracuje w systemie całorocznym — informuje Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR Olsztyn. — W szatniach przeprowadziliśmy kompleksowy remont. Wymieniliśmy tynki, podłogi, całą trakcję sanitarną, elektryczną. Wymieniliśmy wszystkie pisuary, umywalki, zestawy natryskowe. W szatniach zastosowano ogrzewanie podłogowe. Całość otrzymała nowe wizualizacje. Szatnie dla niepełnosprawnych są w kolorze zielonym, przebieralnia męska to kolor grafitowy, a damskie to kolor żółty — wylicza rzecznik. — Do tego doszły systemy elektroniczne takie jak np. system obsługi klienta. Całościowo, kompleksowo można powiedzieć, że w połowie obiektu, Aquasfera jest jak spod igły.

Fot. OSiR

Fot. OSiR

Fot. OSiR


Prace związane z modernizacją szatni kosztowały ponad cztery miliony złotych.

Innym realizowanym w tym czasie zadaniem była naprawa izolacji dachu nad częścią rekreacyjną i basenem rozgrzewkowym.

Fot. OSiR