Wracamy do tematu: Włamał się do jubilera na ul. Dąbrowszczaków. Ukradł niewiele, a to co ukradł - zgubił. Teraz stanie przed sądem

2023-02-02 10:57:31(ost. akt: 2023-02-02 11:20:09)
Wartość biżuterii i zegarków była wyższa, niż podczas ostatniego włamania

Wartość biżuterii i zegarków była wyższa, niż podczas ostatniego włamania

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Policjanci z Olsztyna przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem 26-letniemu mężczyźnie, który na początku stycznia włamał się do salonu jubilerskiego i ukradł z niego biżuterię o wartości 13 tys. zł. Złodziej podczas ucieczki zgubił część łupu.
Zatrzymany przez policję 26-letni złodziej włamał się do salonu jubilerskiego na początku stycznia. Ukradł biżuterię wyłożoną na wystawie i stojak do prezentacji biżuterii. Właściciel salonu jubilerskiego wycenił straty na 13 tys. zł.

— Sprawca uciekając pozostawił po drodze część skradzionych rzeczy w pobliżu budynku, pogubił je. Zostały one odnalezione i zabezpieczone — poinformował PAP oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Policjanci szukając złodzieja wezwali przewodnika z psem tropiącym, zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli nagrania z monitoringu. To właśnie one pomogły namierzyć złodzieja, którego zatrzymano po ok. miesiącu od włamania.

26-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Złodziej będzie odpowiadał z wolnej stopy - ponieważ się przyznał i nie był wcześniej karany nie występowano z wnioskiem o areszt. (PAP)