Nowy profesor w gronie wykładowców UWM-u w Olsztynie

2023-02-03 08:10:00(ost. akt: 2023-02-02 15:56:45)

Autor zdjęcia: UWM

Dr hab. Aleksander Woźniak to nowy profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 23 stycznia otrzymał od prezydenta Polski tytuł profesora sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
Profesor Aleksander Woźniak urodził się w 1978 roku. Uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Aleksandry Simińskiej w Instytucie Sztuk Pięknych UWM w 2002 roku. Był doktorantem na Wydziale Grafiki, ASP w Warszawie. Został habilitowany na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku w 2014 roku.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki warsztatowej. Swoje dzieła prezentował na licznych wystawach zarówno polskich jak i zagranicznych m.in. w Japonii, Niemczech, na Hawajach i w USA.

— Moment uzyskania tytułu to wielki zaszczyt i duże osiągnięcie, będące zwieńczeniem mojego dotychczasowego rozwoju. Jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwy. Potrzeba sztuki nie ustaje we mnie. Mam nadzieję, że moja twórczość ulegnie intensyfikacji a być może kolejnej rekonfiguracji — powiedział dr hab. Aleksander Woźniak, prof. UWM.

Aktualnie prof. Aleksander Woźniak pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W pracowni grafiki warsztatowej ISP prowadzi ćwiczenia z grafiki warsztatowej, ilustracji oraz pracownię dyplomową. Specjalizuje się w tradycyjnych i eksperymentalnych technikach grafiki warsztatowej. Zajmuje się także książką artystyczną i rysunkiem. Jest autorem tekstów poświęconych grafice artystycznej oraz zagadnieniom dotyczącym kompozycji dzieła artystycznego.

źródło: UWM