Wielki sukces olsztyńskiego strzelca Macieja Kowalewicza

2023-02-02 08:53:00(ost. akt: 2023-02-02 10:04:07)
Maciej Kowalewicz i Aneta Stankiewicz

Autor zdjęcia: PZSS

Doskonałe wieści dotarły z Azji, gdzie aktualnie odbywają się zawody Pucharu Świata. Biało-czerwoni doskonale rozpoczęli rywalizację, do czego przyczynił się m.in. zawodnik z Olsztyna, który zdobył brązowy medal.
Maciej Kowalewicz w parze z Anetą Stankiewicz zdobyli brązowy medal po wygranej 16:10 z Węgrami.

To już drugi finał tych zawodów z udziałem olsztynianina. Już pierwszego dnia niewiele mu zabrakło, żeby stanąć na podium. Spośród 30 najlepszych strzelców z całego świata, zajął czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów.

— To pierwszy mój start w parze z Anetą i jednocześnie wielki sukces — podsumowuje Maciej Kowalewicz. — Mam nadzieję, że to dobry początek dobrych startów w tym roku.

Strzelecki Puchar Świata w Dżakarcie potrwa do 7 lutego. Startuje w nim 132 zawodników z 20 krajów. Zawodnik Gwardii Olsztyn znalazł się pośród sześciu reprezentantów Polski biorących udział w zmaganiach.

Maciej Kowalewicz jest laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna - Nagrody Św. Jakuba za 2022 rok w dziedzinie sportu. Wyróżnienie zostało mu przyznane podczas tegorocznej Gali Noworocznej (27 stycznia).