Volvo zawsze stawia na bezpieczeństwo

2023-02-01 15:12:13(ost. akt: 2023-02-03 10:54:16)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Volvo - to marka od lat kojarzona z bezpieczeństwem. Okazuje się, że nie tylko samochody Volvo są przygotowywane na wychodzenia obronną ręką z wypadków drogowych, ale również personel salonów tej szwedzkiej marki w Polsce dba o swoje kompetencje w roli uczestników wypadków.
We środę, 1 lutego, otwarte warsztaty z pierwszej pomocy dla pracowników, klientów i sympatyków marki zorganizował olsztyński salon Volvo - Nord Auto. Zapisy na szkolenie odbywały się za pośrednictwem strony internetowej dealera, na której coraz częściej można znaleźć zaproszenia na tematyczne imprezy, szkolenia i wydarzenia adresowane do sympatyków marki.

Fot. Karol Grosz

Jazda samochodem to nieodłączny element życia niemal każdego z nas. Poruszając się po drodze możemy nagle znaleźć się w centrum nieoczekiwanych wydarzeń takich jak wypadek samochody. Wtedy niezbędna okazuje się wiedza z zakresu pierwszej pomocy, którą odświeżyli sobie dzisiaj pracownicy, partnerzy biznesowi i klienci Volvo Nord Auto w Olsztynie.

Fot. Karol Grosz

Podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy każdy z nas musi posiąść niezbędną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, która może nam się przydać podczas nieoczekiwanych wydarzeń na drodze. Życie jednak często w brutalny sposób weryfikuje te umiejętności, dlatego tak ważne jest, aby jak najczęściej od odświeżać.

Fot. Karol Grosz

Taką okazuję mieli dziś pracownicy Volvo Nord Auto, którzy przeszli dzisiaj kompleksowe szkolenie z doświadczonym ratownikiem medycznym. Uczestnicy odświeżyli swoją wiedzę z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, profilaktyki związanej z zadławieniami, ustawienia pojazdu podczas udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania ostrożności na miejscu zdarzenia. Oprócz ogromnej dawki wiedzy teoretycznej nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych. Pracownicy mogli przećwiczyć wykonywanie resuscytacji, wyciąganie poszkodowanego z pojazdu, układanie go w pozycji bocznej czy używanie defibrylatora AED.

Fot. Karol Grosz