Rondela przy Wysokiej Bramie doskonale wpasowała się w krajobraz Olsztyna

2023-02-01 10:37:21(ost. akt: 2023-02-01 14:01:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rondela znajdująca się przy Wysokiej Bramie zawsze była obiektem głośno komentowanym przez mieszkańców Olsztyna. Wszystko przez wieloletnie plany zagospodarowania tego miejsca, które powoli urastają już do miana miejskiej legendy.
Mieszkańcy Olsztyna komentując sprawę, wnosili o zasypanie dziury bo ta "szpeci tylko Stare Miasto". Jednak to nie byłoby takie proste. Koszt zasypania byłby droższy niż uczytelnienie.

Teraz podczas trwających inwestycji tramwajowych i wielu rozkopanych miejsc wokół rondeli, można stwierdzić, że olsztyńska "dziura" idealnie wkomponowała się w swój krajobraz.


— No krajobraz mamy tu piękny. Jednak należałoby się zastanowić, czy to pasuje wszystkim estetycznie. Może to po prostu ja nie nadążam, a pozostałym się to podoba. — napisał jeden z czytelników, w liście do Gazety Olsztyńskiej.

— Kolejna dziura w tym mieście nic nie zmieni. Ale naprawdę źle się na to wszystko patrzy. Ostatnio był u mnie znajomy, chciał zobaczyć miasto, ale co tu pokazywać jak wszędzie rozkopane a i starówka ma swoją własną dziurę. - kontynuuje nasz czytelnik.

Miasto miało wiele planów odnośnie zagospodarowania rondeli. Jeden z projektów był nawet zgłoszony do Programu Inwestycji Strategicznych, jednak spotkał się z odmową. Jedno jest pewne: pomysłów na zagospodarowanie rondeli nie brakuje, pozostaje nam czekać jedynie na ich realizację.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3108314 1 lut 2023 14:22

    Redaktor ma rację. Dziura idealnie pasuje do krajobrazu, oby tylko "dziura" nie stała się synonimem miasta. Proponuję nie zasypywać a zrekonstruować w duchu epoki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. SumRed #3108311 1 lut 2023 14:18

    Mamy dziure. Musimy sie z tym pogodzic i przyzwyczaic. Proponuje ogłosić konkurs na nazwe tej dziury. Zróbmy coś aby zaczeła tetnić zyciem a moze wtedy miasto wezmie z niej przykład...

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz